[s40 v40] Światła do jazdy dziennej

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
tomi555
Debeściak
Posty: 319
Rejestracja: 29 lip 2013, o 06:15
Model: v40
Silnik: T4
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Krk
imię: Marcin

[s40 v40] Światła do jazdy dziennej

Post autor: tomi555 » 28 sty 2014, o 10:45

W związku z tym, że mam lampy przednie w idealnym stanie (ori Hella H7), nie chciałbym ich wypalić jeżdżąc cały czas na mijania.

Zacząłem się więc zastanawiać nad dołożeniem świateł do jazdy dziennej... Odrzuca mnie jednak wygląd tego rozwiązania (widać, że to jakiś szczep a nie oryginał).
Drugim rozwiązaniem jest moduł, dzięki któremu światła drogowe świecą jako dzienne (np. 30% mocy) - wygląda jak oryginał, jednak w Polsce jest to nielegalne -> http://allegro.pl/modul-swiatel-dlugich ... 18039.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Macie jakieś doświadczenie?
Obrazek
Obrazek

Strojenie LPG , AFR - Innovate LM2 + OBD

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: qdlaty » 28 sty 2014, o 12:17

według mnie to jedyne sensowne rozwiązanie, bo światła do jazdy dziennej to wygląda okropnie.

Widziałem na drogach kilka razy samochody z czymś takim, więc chyba niebiescy nie czepiają się tak strasznie do tego, ale jak przyjdzie co do czego to chyba i dowód mogą zabrać.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
cosi
Friend
Posty: 294
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 13:59
Model: v70
Silnik: B5202S
moc: 126
Rocznik: 1998
wiek: 37
Skąd jesteś?: Kraków
imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: cosi » 28 sty 2014, o 13:19

qdlatyNH pisze:według mnie to jedyne sensowne rozwiązanie, bo światła do jazdy dziennej to wygląda okropnie.

Widziałem na drogach kilka razy samochody z czymś takim, więc chyba niebiescy nie czepiają się tak strasznie do tego, ale jak przyjdzie co do czego to chyba i dowód mogą zabrać.
1`niebieski może sie przyczepic że jedziesz na swiatlach drogowych a ty udasz blondynke i przełączysz na mijania - niesprawność pojazdu niewykryta dowód pozostaje u właściciela
2`próbujesz przekonać niebieskiego do skandynawskiej wersji swojego pojazdu i że tak jest fabrycznie (będzie łatwiej bo nasze auta istotnie są skandynawskiego pochodzenia)

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: ELI » 28 sty 2014, o 13:32

ja osobiście wrzuciłem te światełka do jazdy dziennej, światło nie jest "rzucane" z diody tylko z lustra jak w lampach i świecą bardzo dobrze

Obrazek



wrzuciłem je w miejsce halogenów (jedyna opcja jak dla mnie)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

mam już je X lat i wtedy kosztowały mnie 450plnObrazek, do tej pory nie miałem z nimi żadnego problemu, mają homologację więc policja i przeglądy nie są mi groźne....

cosi pisze:1`niebieski może sie przyczepic że jedziesz na swiatlach drogowych a ty udasz blondynke i przełączysz na mijania - niesprawność pojazdu niewykryta dowód pozostaje u właściciela
2`próbujesz przekonać niebieskiego do skandynawskiej wersji swojego pojazdu i że tak jest fabrycznie (będzie łatwiej bo nasze auta istotnie są skandynawskiego pochodzenia)
jak trafisz na służbistę to żadne wymówki nie przejdą, ostatnio znajomy tak stracił DR autka...



tak będzie wyglądać w volvo z modułem
Obrazek

Awatar użytkownika
cosi
Friend
Posty: 294
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 13:59
Model: v70
Silnik: B5202S
moc: 126
Rocznik: 1998
wiek: 37
Skąd jesteś?: Kraków
imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: cosi » 28 sty 2014, o 14:46

ELIMINATOR pisze:
jak trafisz na służbistę to żadne wymówki nie przejdą, ostatnio znajomy tak stracił DR autka...

jak trafisz na służbiste to nawet w samochodzie który z fabryki wyjechal cos znajdzie

p.s. czy twoje światla do jazdy dziennej dają idealnie biale światlo czy błękitne tak jak wszystkie pozostałe --- jak trafisz na służbiste ..... :wj:

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: qdlaty » 28 sty 2014, o 15:11

no właśnie zależy na kogo się trafi... fakt, że ja bym się pokusił o taki moduł gdybym myślał o światłach do jazdy dziennej. Na pewno dużo lepiej to wygląda, nie urażając nikogo kto ma jakiekolwiek światła do jazdy dziennej :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: ELI » 28 sty 2014, o 17:13

cosi pisze:jak trafisz na służbiste to nawet w samochodzie który z fabryki wyjechal cos znajdzie
zgadza się, ale tu nie będzie się długo męczył

cosi pisze:p.s. czy twoje światla do jazdy dziennej dają idealnie biale światlo czy błękitne tak jak wszystkie pozostałe
tak jest białe
Obrazek
Obrazek


qdlatyNH pisze: nie urażając nikogo kto ma jakiekolwiek światła do jazdy dziennej
jak to zawsze piszę, gusta i guściki... jakbym miał halogeny to nie ma innego miejsca na światła dzienne(jedyne słuszne), teraz jakbym miał kupować to okrągłe :biggrin:
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 85127.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Pyszczek
Volvo Fan
Posty: 1359
Rejestracja: 12 sie 2013, o 14:55
Model: M5
Silnik: 5.0
moc: 504
Rocznik: 2006
Skąd jesteś?: Opole
imię: Krzys

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: Pyszczek » 29 sty 2014, o 17:57

Potwierdzam , miałem te dzienne Philipsa w poprzednim aucie i świecą bardzo dobrze .

Ja u siebie nie mam gdzie dziennych zapodać żeby to wiochą nie zalatywało .

Co do wersji skandynawskiej tam świecą nie długie a mijania właśnie na zredukowanym napięciu . W starym fordzie tak miałem fabrycznie . w obwodzie żarówek był rezystor 0,5 oma dużej mocy dodatkowo przykręcony do przedniego pasa celem chłodzenia . mijania się świeciły nieco słabiej zawsze i wszędzie . na noc włączałem mijania i zaczynały świecić mocniej . takie rozwiązanie było w scorpio i mondeo . żadne druciarstwo tylko wersja na skandynawię . różnica polegała jeszcze na tym że na kloszu w sekcji lampy mijania było oznaczenie RL . Oznaczenie straciłem bo wymieniłem masakrycznie wypiaskowane klosze na nowe EU . ale nikt nigdy nie przyczepił się .

Awatar użytkownika
tomi555
Debeściak
Posty: 319
Rejestracja: 29 lip 2013, o 06:15
Model: v40
Silnik: T4
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Krk
imię: Marcin

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: tomi555 » 29 sty 2014, o 22:26

Pyszczek pisze: Co do wersji skandynawskiej tam świecą nie długie a mijania właśnie na zredukowanym napięciu . W starym fordzie tak miałem fabrycznie . w obwodzie żarówek był rezystor 0,5 oma dużej mocy dodatkowo przykręcony do przedniego pasa celem chłodzenia . mijania się świeciły nieco słabiej zawsze i wszędzie . na noc włączałem mijania i zaczynały świecić mocniej . takie rozwiązanie było w scorpio i mondeo . żadne druciarstwo tylko wersja na skandynawię . różnica polegała jeszcze na tym że na kloszu w sekcji lampy mijania było oznaczenie RL . Oznaczenie straciłem bo wymieniłem masakrycznie wypiaskowane klosze na nowe EU . ale nikt nigdy nie przyczepił się .
Tak właśnie miał kolega w Saabie.

Więc może zamiast podłączyć ten sterownik do drogowych, podłączyć go do mijania?
Obrazek
Obrazek

Strojenie LPG , AFR - Innovate LM2 + OBD

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Światła do jazdy dziennej

Post autor: qdlaty » 29 sty 2014, o 23:12

To nie jest głupi pomysl. Widzialem, ze w jakichś audi z serii Q tak bylo zrobione. Podejrzewam, że tam to bylo seryjnie zrobione. Taki pomysl nawet mnie sie zaczyna podobać :)

Nadaję z Tapatalk'a
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”