Znaleziono 13 wyników

autor: Knefel17
18 maja 2026, o 23:48
Forum: Wszelkie problemy innych modeli volvo
Temat: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 18408

Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w

Dla potomności Do manewrów zmiany gęstości i ogólnego odsyfienia silnika dobrze jest wlać na tłoki i do silnika płukankę Magiczne płukanki składają się głównie z ksylenu i toluenu, a ten sam skład ma... Rozpuszczalnik uniwersalny 😂 i poważnie działa Ja to robię tak, rozlewam pół litra na cztery gary...
autor: Knefel17
18 maja 2026, o 23:32
Forum: Wnętrze
Temat: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka
Odpowiedzi: 77
Odsłony: 85251

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Może ktoś aktualny klej polecić? Też będę kleił, może coś ciekawego wyszło ostatnio? Myślałem nad tymi klejami w sprayu, nada się to ?
autor: Knefel17
18 maja 2026, o 01:40
Forum: Elektryczne
Temat: [S/V40 FL] wiązki świec
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 49

[S/V40 FL] wiązki świec

Cześć Reanimuje swojego grata tj v40 FL B4204T3 czyli 2.0t Jakiś czas temu zrobiłem zwarcie i upaliłem sterownik, wszystkiemu winna była pokruszona instalacja na silniku, ta od świec Potrzebuję tą wiązkę wymienić i tu zaczynają się schody. Okazuje się że one raczej w przyrodzie nie występują, szukam...
autor: Knefel17
18 maja 2026, o 01:01
Forum: Przywitaj się
Temat: Cześć
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 458

Re: Cześć

Brzmi poważnie, ma też jedną zaletę której nie ma mój
Mianowicie jeździ :lol1:
autor: Knefel17
18 maja 2026, o 00:57
Forum: Elektryczne
Temat: [V40 2.0 T4 2003] Problem z alternatorem
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8187

Re: [V40 2.0 T4 2003] Problem z alternatorem

Mostek diodowy do przelutowania lub wymiany, miałem kiedyś takie cuda w którymś aucie, jedna z diód nie stykała i alternator ładował w trzy światy
autor: Knefel17
7 mar 2026, o 12:08
Forum: Mechaniczne
Temat: [Volvo V70 2.5 l 20v] Auto zgasło podczas jazdy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 426

Re: [Volvo V70 2.5 l 20v] Auto zgasło podczas jazdy

Jeśli zamiast krecenia rozrusznika grzeją się mocno przewody, to albo ma taki opór i go trzyma albo zwarcie, więc póki tam nie zajrzysz to raczej rozrusznikiem nie kręć 😉
autor: Knefel17
28 lut 2026, o 22:12
Forum: Mechaniczne
Temat: [V40 1.9T4 1999] Grzeje się tarcza hamulcowa przód.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2169

Re: [V40 1.9T4 1999] Grzeje się tarcza hamulcowa przód.

Tak, ja mówiłem o sytuacji kiedy zacisku nie da się zregenerować, mechanizm zawsze można rozebrać i wyczyścić, bądź wymienić ;)
autor: Knefel17
26 lut 2026, o 20:40
Forum: Mechaniczne
Temat: [V40 1.9T4 1999] Grzeje się tarcza hamulcowa przód.
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 2169

Re: [V40 1.9T4 1999] Grzeje się tarcza hamulcowa przód.

Przód warto zregenerować, nie jest to trudne, tylny natomiast trzeba sprawdzić czy nie leje z ośki, jeśli tak, nie nadaje się do regeneracji
autor: Knefel17
26 lut 2026, o 20:37
Forum: LPG/CNG
Temat: (V 40 ,2.0 ,2002) szybko przelacza na lpg
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 6940

Re: (V 40 ,2.0 ,2002) szybko przelacza na lpg

Po co? Odgrzewany kotleta ale dla potomnych można zaznaczyć że szybsze zużycie listwy lpg jest po tym tak marginalne że można śmiało ustawić np 25 stopni
autor: Knefel17
26 lut 2026, o 20:34
Forum: Wnętrze
Temat: [V40 2001] Nie można (prawie) uruchomić klimatyzacji
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1375

Re: [V40 2001] Nie można (prawie) uruchomić klimatyzacji

A jeśli panel działa w drugą stronę tj. mi się świeci ac od zawsze i nie idzie tego wyłączyć to też wina panela ?

Wyszukiwanie zaawansowane