Zabezpieczenie antykorozyjne

Wszystkie problemy związane z blacharką lakierowaniem itp ..
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Robbie 70
Debeściak
Posty: 372
Rejestracja: 18 gru 2017, o 04:39
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122 KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Rybnik
imię: Pawel

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne

Post autor: Robbie 70 » 9 sie 2020, o 21:11

No dla mnie efekt końcowy na filmie jest przekonywujący.
No i przemysł morski robi wrażenie. Co nie zmienia faktu, że nic nie jest wieczne.

Awatar użytkownika
Raptus
Administrator
Posty: 6209
Rejestracja: 15 sie 2013, o 14:21
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
wiek: 42
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne

Post autor: Raptus » 9 sie 2020, o 22:13

Robiłem w pracy pokaz takiego produktu :

Obrazek

mam elementy podwozia tym zrobione , cała podłoga w środku i bagażniku, reperaturki progów liźnięte po całości
i nie widać grama rdzy (narazie :omg: )

Awatar użytkownika
DARO35
Debeściak
Posty: 217
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 12:28
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 115
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Polska
imię: daro

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne

Post autor: DARO35 » 11 sie 2020, o 22:18

Na filmiku specyfik ma kolor (biały) i konsystencja podobna do Polrusta (pożeracza rdzy) - wytrawiłem Polrastem całe podwozie 2 lata temu ( plusik Polrasta jest taki że to roztwór wodny i w ogóle nie śmierdzi przy nanoszeniu) potem poleciałem Cynkalem na rdze tak jak zalecane przez producenta obydwu specyfików i trzyma (na całość oczywiście poszedł boll do podwozi - 3 warstwy :cool). CIEKAWOSTKA : Nie reklamuje tutaj oczywiście nikogo ale z racji tego, że przegapiłem jeden ciepły sezon i nie zrobiłem konserwacji w roku w którym kupiłem Polrasta tylko rok później, to polamowalem (na próbę bo nie wierzyłem że wodny roztwór specyfiku może powstrzymać skutecznie rdze) tym Polrastem zardzewiała pokrywę od puszki po impregnacie do drewna i obserwowałem co się dzieje i już 3 lata leży na dworzu koło drewutni i nawet bez pokrywania niczym nie rdzewieje.

Awatar użytkownika
Pablo_el
Turysta
Posty: 45
Rejestracja: 3 sty 2021, o 20:44
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Bialystok
imię: Pawel

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne

Post autor: Pablo_el » 4 sty 2021, o 20:07

Czy macie jakieś doświadczenia z preparatem Krown? Narazie kupiłem puszkę w spreju i przeleciałem tylne boczne fartuchy pod zderzakami i końcówki progów. Zastanawiam się nad opryskaniem całości.

Awatar użytkownika
Lukascz80
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2020, o 22:23
Model: V40
Silnik: 1.8 b
moc: 115
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Lukasz

Re: Zabezpieczenie antykorozyjne

Post autor: Lukascz80 » 10 sty 2021, o 23:12

Ja polecam farbę okrętową antykorozyjną Sigma Coatings. W ubiegłe lato konserwowałem tą farbą tył podwozia (oczywiście wcześniej usuwając powierzchowne naloty rdzy , potem odrdzewiacz , następnie odtłuszczenie przed malowaniem) , ostatnia faza to zabezpieczenie środkiem do zabezpieczania podwozi BOLL na pędzel oraz Durabit K2. Pomimo, iż ponoć tą farbę można stosować bezpośrednio na rdzę ,konserwację przeprowadzałem etapami jak wyżej. Jak dotąd nadal to wygląda dobrze(rudej nie widać, brak popękań itp.) , będę poprawiał(uzupełniał konserwacje po zimie) jeśli zajdzie potrzeba i robił tak całe podwozie kompleksowo.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Blacharskie/Lakiernicze”