[V40 2001r 1.9 D] Dołożenie oryginalnych głośników+ orginalny subwoofer

Rozmowy o elektronicznych gadżetach
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Janek512
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2020, o 19:49
Model: V40
Silnik: 1.9 D
moc: 115
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Garwolin
imię: Jan

[V40 2001r 1.9 D] Dołożenie oryginalnych głośników+ orginalny subwoofer

Post autor: Janek512 » 28 maja 2020, o 19:27

Witam
Jestem tu nowy i nie do końca orientuje się w tematyce podłączenia car audio. Wiec liczę na wyrozumiałość ;)
Posiadam radio hu 605, 2 orgi. głośniki na desce, 2 glosniki orgi. na przednich drzwiach, 2 orgi. glosniki na tylnych słupkach + subwoofer pasywny( nie wiem czy tak fachowo się to nazywa... z jedną wtyczką) z tyłu po prawej stronie.
Chciałbym dorzucić do mojej V40 dwa oryginalne głośniki Philipsa (takie jak są z przodu w drzwiach )
i zamontować je w tylnych + wrzucić drugi subwoofer po lewej stronie w bagazniku. Na pewno radio nie wyrobi na dodatkowe głośniki. Potrzebował bym pewnie jakiegoś dodatkowego wzmacniacza. Moje pytanie jest jak i czy jest opcja w podłączeniu takiego dodatkowego zestawu. Jak mam to podłączyć od radia po same glosniki (w skrócie od początku do końca) Czy jest sens robić taką operacje? Wszystkie głośniki mam na stanie więc chciałbym je wykorzystać. :-)

Awatar użytkownika
bronek995
Posty: 17
Rejestracja: 23 mar 2020, o 12:48
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: poland
imię: Bronek

Re: [V40 2001r 1.9 D] Dołożenie oryginalnych głośników+ orginalny subwoofer

Post autor: bronek995 » 31 maja 2020, o 08:46

Głośniki do tylnych słupków spoko bo dosc ładnie grają chociaż ale subwoofer moim zdaniem bez sensu, jest po prostu za słaby. Ja mam zrobione tak w mojej V40 przód totalna seria z tyłu w słupki włożyłem średnio-wysoko tonowe głośniczki bo moim zdaniem i tak nie ma sensu nic lepszego bo przynajmniej u mnie coś odcina mi niskie pasmo a poza tym 13cm nie gra dobrze bassem nie oszukujmy się. Do tego mam po prostu wzmacniacz i póki co pionierka tylko 180w rms w mostku i zamknięta skrzynkę dość mała a robotę robi. Głośniki w nadszybia typowo ustawione jak tweeterki więc grają od 1khz, głośniki przód od 100hz a tył słupki od 220hz i powiem szczerze że naprawdę fajnie to gra, nawet przy max głośności nic nie trzeszczy ani nic dźwięk czysciutki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio ,GPS, CB, Antyradary”