[s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
-
sopin
- Zaawansowany
- Posty: 71
- Rejestracja: 21 paź 2017, o 20:09
- Model: S40
- Silnik: 2.0
- moc: 136KM
- Rocznik: 1996
- wiek: 23
- Skąd jesteś?: Torun
- imię: Mateusz
[s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
Siemka poprzedni właściciel używał 15W40 z tego co widzę to trochę bierze oleju i jest głośny ale to wiadomo że te silniki tak mają .
Ogólnie mam następujące pytania:
-Jaki olej do tego silnika pozostać na tym minerale czy przejść na pół synt?
-ile wchodzi oleju ktoś wie może bo przymierzam się do wymiany ?
edit : domyslam sie ze jak chodzil juz na minerale to nie ma co zmieniac na zalecany 5w40 .
Ogólnie mam następujące pytania:
-Jaki olej do tego silnika pozostać na tym minerale czy przejść na pół synt?
-ile wchodzi oleju ktoś wie może bo przymierzam się do wymiany ?
edit : domyslam sie ze jak chodzil juz na minerale to nie ma co zmieniac na zalecany 5w40 .
-
lebek89
- Volvo Fan
- Posty: 2253
- Rejestracja: 27 sty 2015, o 23:43
- Model: s60/v40
- Silnik: 2,5t/1.9Di
- moc: 210KM/95KM
- Rocznik: 2003
- wiek: 28
- Skąd jesteś?: Przemysl
- imię: Kamil
Re: Volvo s40 2.0 136 KM Ben+Lpg Jaki Olej ? 15w czy 5 w
Jak właściciel już zalewał 15w40 to pewnie chciał w ten sposób zmniejszyć zużycie oleju albo próbował wiciszyć prace silnika.
Na próbę ja bym dał przynajmniej 10w40.
Na próbę ja bym dał przynajmniej 10w40.
EGR OFF, AFN 205, Doładowanie 1.2b,






-
huntingspawn
- Debeściak
- Posty: 468
- Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
- Model: v40
- Silnik: 2.0
- moc: 140KM
- Rocznik: 1996
- wiek: 33
- Skąd jesteś?: Ostojow
- imię: Bartek
Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
Ja mam motor 2.0 140KM, nalatane 320k, leje Valvoline Maxlife 10w40, wchodzi spokojnie 5 litrów. Pomiędzy wymianami czyli co ok 15k na dolewki idzie litr oleju. W zimę nawet trochę więcej jak miałem problemy z odmą. Wycieków żadnych nie mam.
Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka





-
KratosStar
- Posty: 1
- Rejestracja: 21 wrz 2018, o 03:57
- Model: sadasd
- Silnik: sadas
- moc: dasdsad
- Rocznik: 123
- Skąd jesteś?: asdasda
- imię: asdasdas
Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
wchodzi spokojnie 5 litrów. Pomiędzy wymianami czyli co ok 15k
-
Paczky
- leniwiec
- Posty: 6
- Rejestracja: 12 lip 2022, o 16:19
- Model: V40
- Silnik: 2.0T
- moc: 200
- Rocznik: 2001
- Skąd jesteś?: Przeworsk
- imię: Patryk
Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
Ja bym pozostał przy 10w40, tak jak kolega lebek89 sugerował 
-
Knefel17
- Posty: 16
- Rejestracja: 5 wrz 2025, o 16:30
- Model: V40
- Silnik: B6304T3
- moc: 163KM
- Rocznik: 2004
- Skąd jesteś?: Gorzkowice
- imię: Daniel
Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
Dla potomności
Do manewrów zmiany gęstości i ogólnego odsyfienia silnika dobrze jest wlać na tłoki i do silnika płukankę
Magiczne płukanki składają się głównie z ksylenu i toluenu, a ten sam skład ma... Rozpuszczalnik uniwersalny
i poważnie działa
Ja to robię tak, rozlewam pół litra na cztery gary i zostawiam na ok 24h, jeśli się nie przeleje wszystko to odsysam i wlewam do motoru, następnie odpalam i robię z 50 km, trochę smierdzi ale jest ok, po wszystkim spuszczanie i lanie świeżego, leje przeważnie nasz polski specol i dodaje 2 gramy na litr dwusiarczku molibdenu w proszku
Mam na koncie parenascie aut z wyrokiem silnika do kapitalki, na te wszystkie nie pomogło to tylko w jednym przypadku
Jak na cudo za 4.50 uważam że warto rozważyć temat
Do manewrów zmiany gęstości i ogólnego odsyfienia silnika dobrze jest wlać na tłoki i do silnika płukankę
Magiczne płukanki składają się głównie z ksylenu i toluenu, a ten sam skład ma... Rozpuszczalnik uniwersalny
Ja to robię tak, rozlewam pół litra na cztery gary i zostawiam na ok 24h, jeśli się nie przeleje wszystko to odsysam i wlewam do motoru, następnie odpalam i robię z 50 km, trochę smierdzi ale jest ok, po wszystkim spuszczanie i lanie świeżego, leje przeważnie nasz polski specol i dodaje 2 gramy na litr dwusiarczku molibdenu w proszku
Mam na koncie parenascie aut z wyrokiem silnika do kapitalki, na te wszystkie nie pomogło to tylko w jednym przypadku
Jak na cudo za 4.50 uważam że warto rozważyć temat
-
machel
- Turysta
- Posty: 24
- Rejestracja: 12 gru 2022, o 22:04
- Model: V40
- Silnik: 1.8 122
- moc: KM
- Rocznik: 2004
- Skąd jesteś?: Warszawa
- imię: Tymoteusz
Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w
Nie wiem jak 2.0 ale 1.8 praktycznie w ogóle oleju nie bierze. Ja leje 5w40 i kupuje 5l +1l. Piątka wchodzi na raz i nie ma pełnego stanu, więc ten litr jest na dolewki. Olej zmieniam co 10 tys, i przeważnie trochę mi jeszcze zostaje. Więc spalanie oleju znikome. A co to twojego przypadku wg mnie płukanka nie wchodzi w grę, co najwyżej zmiana na półsyntetyk

