Strona 1 z 1

[s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w

: 22 lip 2018, o 09:16
autor: sopin
Siemka poprzedni właściciel używał 15W40 z tego co widzę to trochę bierze oleju i jest głośny ale to wiadomo że te silniki tak mają .
Ogólnie mam następujące pytania:
-Jaki olej do tego silnika pozostać na tym minerale czy przejść na pół synt?
-ile wchodzi oleju ktoś wie może bo przymierzam się do wymiany ?

edit : domyslam sie ze jak chodzil juz na minerale to nie ma co zmieniac na zalecany 5w40 .

Re: Volvo s40 2.0 136 KM Ben+Lpg Olej

: 22 lip 2018, o 09:33
autor: Raptus
opisz temat

Re: Volvo s40 2.0 136 KM Ben+Lpg Jaki Olej ? 15w czy 5 w

: 22 lip 2018, o 22:41
autor: lebek89
Jak właściciel już zalewał 15w40 to pewnie chciał w ten sposób zmniejszyć zużycie oleju albo próbował wiciszyć prace silnika.
Na próbę ja bym dał przynajmniej 10w40.

Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w

: 23 lip 2018, o 21:48
autor: huntingspawn
Ja mam motor 2.0 140KM, nalatane 320k, leje Valvoline Maxlife 10w40, wchodzi spokojnie 5 litrów. Pomiędzy wymianami czyli co ok 15k na dolewki idzie litr oleju. W zimę nawet trochę więcej jak miałem problemy z odmą. Wycieków żadnych nie mam.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w

: 21 wrz 2018, o 07:35
autor: KratosStar
wchodzi spokojnie 5 litrów. Pomiędzy wymianami czyli co ok 15k

Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w

: 15 maja 2024, o 16:12
autor: Paczky
Ja bym pozostał przy 10w40, tak jak kolega lebek89 sugerował ;)

Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w

: 18 maja 2026, o 23:48
autor: Knefel17
Dla potomności
Do manewrów zmiany gęstości i ogólnego odsyfienia silnika dobrze jest wlać na tłoki i do silnika płukankę
Magiczne płukanki składają się głównie z ksylenu i toluenu, a ten sam skład ma... Rozpuszczalnik uniwersalny 😂 i poważnie działa
Ja to robię tak, rozlewam pół litra na cztery gary i zostawiam na ok 24h, jeśli się nie przeleje wszystko to odsysam i wlewam do motoru, następnie odpalam i robię z 50 km, trochę smierdzi ale jest ok, po wszystkim spuszczanie i lanie świeżego, leje przeważnie nasz polski specol i dodaje 2 gramy na litr dwusiarczku molibdenu w proszku
Mam na koncie parenascie aut z wyrokiem silnika do kapitalki, na te wszystkie nie pomogło to tylko w jednym przypadku
Jak na cudo za 4.50 uważam że warto rozważyć temat 🙃

Re: [s40 2.0 136 KM 1996r.] Jaki Olej ? 15w czy 5 w

: 22 maja 2026, o 04:32
autor: machel
Nie wiem jak 2.0 ale 1.8 praktycznie w ogóle oleju nie bierze. Ja leje 5w40 i kupuje 5l +1l. Piątka wchodzi na raz i nie ma pełnego stanu, więc ten litr jest na dolewki. Olej zmieniam co 10 tys, i przeważnie trochę mi jeszcze zostaje. Więc spalanie oleju znikome. A co to twojego przypadku wg mnie płukanka nie wchodzi w grę, co najwyżej zmiana na półsyntetyk