[V40 1.9 D 90KM] Parę problemów mechanicznych

Awatar użytkownika
Pakistanek
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2021, o 01:29
Model: V40
Silnik: 1.9 TD
moc: 90 KM
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Mazurskie
imię: Pako

[V40 1.9 D 90KM] Parę problemów mechanicznych

Post autor: Pakistanek » 28 gru 2021, o 03:03

Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby


Jeden problem to jeden temat

Cześć

Od tygodnia jestem posiadaczem volvo v40 1.9D 90Km, którego można powiedzieć że uratowałem przed ostatnia trasą na żyletki..

Samochód nie jest w złym stanie, jednak posiada kilka bolączek, które powinienem zrobić bądź też przeszkadzają w codziennym użytkowaniu.

Dlatego przychodzę tutaj do Was o porady, pomysły, wsparcie oraz wszelką pomoc :

Pierwszą z rzeczy jest skrzynia biegów, bieg 1 myli się z 3 przez co ciężko czasem ruszyć na światłach, do tego trzeba szukać niekiedy 5tego biegu, a zdarzy się ze przy wrzucaniu 3ki gałka potrafi zachropotac (jakby nie wszedł bieg do końca)

Druga sprawa dotyczy wycieraczek, prawa wycieraczka przy włączeniu nie dotyka szyby czołowej(tylko w początkowej), lewa natomiast haczy o maskę przy otwieraniu..

Kolejna rzeczą są przewody hamulcowe które mają już nalot rdzy, czy zabieg wymiany jest ciężki bądź kosztowny u mechanika? :/

Sytuacja którą zauważyłem wczoraj, jadac po bardzo nierównej nawierzchni, kierownica dosyć mocno potrafi skręcać lewo prawo.
Podczas jazdy trzymając kierownice na nierównościach czuje lekkie krecenie kierownica, nie wiem czy to naturalny opór czy może coś z jakimiś pierdolami.
Pozatym czuje jakby trochę pływał na nierównościach.

Ostatnia na ten moment chyba sprawa która dała znać o sobie akurat podczas mrozów które mamy aktualnie, mianowicie często tylne drzwi pozostają zamknięte, otwieranie i zamykanie pomoże albo nie.. Tylne lewe drzwi przy zamykaniu nie domykają się do końca (ten kolek nie schodzi do końca).

Myślę że to chyba na tyle (w tym momencie, ale pewnie się coś znajdzie :p )
Auto jak na 24lata jest moim zdaniem w dobrej kondycji, potrzebuje dopieszczenia, dlatego dziękuję za kazda pomoc i mam nadzieję że uda mi się te rzeczy ogarnąć samemu :)

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [V40 1.9 D 90KM] Parę problemów mechanicznych

Post autor: Janek_wro » 28 gru 2021, o 11:59

Pakistanek pisze:
28 gru 2021, o 03:03
Pierwszą z rzeczy jest skrzynia biegów,
O skrzyni się nie wypowiem na 100%. Może być sama skrzynia, a może zaledwie kwestia tulejek wybieraka. Poszukaj tematów na forum.
Pakistanek pisze:
28 gru 2021, o 03:03
Druga sprawa dotyczy wycieraczek
Wyrobione tulejki mechanizmu wycieraczek. Najprościej - cały mechanizm do wymiany. Jeśli się lubisz bawić można same tulejki dorobić. Też były tematy.
Pakistanek pisze:
28 gru 2021, o 03:03
Kolejna rzeczą są przewody hamulcowe które mają już nalot rdzy, czy zabieg wymiany jest ciężki
Wymaga rozgoszczenia się pod spodem, więc kanał się przyda.
Pakistanek pisze:
28 gru 2021, o 03:03
kosztowny u mechanika?
o to pytaj mechanika ;)
Pakistanek pisze:
28 gru 2021, o 03:03
Sytuacja którą zauważyłem wczoraj, jadac po bardzo nierównej nawierzchni, kierownica dosyć mocno potrafi skręcać lewo prawo.
Podczas jazdy trzymając kierownice na nierównościach czuje lekkie krecenie kierownica, nie wiem czy to naturalny opór czy może coś z jakimiś pierdolami.
Pozatym czuje jakby trochę pływał na nierównościach.
A byłeś już na szarpakach? Niech Ci sprawdzą czy nie masz luzów że hej... Dowiesz się ile rzeczy w zawieszeniu masz do wymiany.
Pakistanek pisze:
28 gru 2021, o 03:03
mianowicie często tylne drzwi
Objaw zanieczyszczonego zatartego mechanizmu zamka. Doraźnie powinno pomóc napsikanie WD40 w zamek. Docelowo - wyczyszczenie, umycie naftą, przesmarowanie.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”