Manewry ekoterrorystów na poziomie gminnym

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Manewry ekoterrorystów na poziomie gminnym

Post autor: Janek_wro » 31 mar 2022, o 10:25

Z mojego miasta rodzinnego.
Taka lokalna historia:
https://gazetawroclawska.pl/strefa-czys ... 4-16134447

Wydumali sobie wykolegowanie ze znacznej części miasta aut 'najbardziej trujących' jak to nazwali. Zakaz wjazdu i prawdopodobnie też posiadania. Albo haracz lokalny.
Ciekawe co będzie kryterium. EURO6?

Jestem ciekaw czy ten legislacyjny manewr przejdzie. I czy można liczyć na jakikolwiek społeczny opór przeciw ograniczaniu wolności obywatelskich.
W końcu mieszkaniec gminy, lokalny podatnik, posiadacz pojazdu legalnie dopuszczonego do ruchu kołowego, nie może być pozbawiany tego prawa, bądź obciążany lokalnym haraczem, aby dobrowolnie tego prawa się zrzekł.

Natomiast społeczny sprzeciw jest mocno wątpliwy, gdyż lokalna społeczność jest od kilku lat zastraszana tak zwaną 'jakością powietrza'. Propaganda sączy się nawet z wyświetlaczy LED na przystankach tramwajowych/autobusowych.
Dzieci w przedszkolach mają zakaz wychodzenia na dwór podczas zajęć, kiedy propaganda ogłasza zakaz przebywania na dworze w dniu dzisiejszym. Nauczycielki-przedszkolanki muszą przestrzegać zakazu wyjść, pod rygorem dyscyplinarnym.
Takie trenowanie ludności służy utrwalaniu poczucia zagrożenia. A wiadomo że społeczność zastraszona zgodzi się na rzeczy, na które nie byłoby zgody bez uprzedniego oddziaływania.

Skończyła się propaganda ko-wida, i zupełnym zbiegiem okoliczności zaczynają się inne manewry zstraszania ludności.

A podwójne dno tej walizki mówi mi, że chodzi o liebensraum dla lokalnej szlachty na miejskich ulicach, bo mierzi ich czekanie w kolejce w korkach. Mierzi brak miejsc do zaparkowania, nawet na strefach płatnych. Trzeba plebs jakoś przerzedzić, żeby nie przeszkadzał.

Prawdopodobnie będzie to również dążyło do eliminacji silników spalinowych, i masowego przejścia na napęd całkowicie elektryczny. Takiego manewru możemy spodziewać się odgórnie, od KE, na przestrzeni najbliższych lat. W związku z kryzysem geopolitycznym i co za tym idzie rynkiem paliw kopalnych.

A jak wygląda sytuacja lokalna w waszych miastach? Pytam raczej o te duże miasta.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: Manewry ekoterrorystów na poziomie gminnym

Post autor: Borysław » 31 mar 2022, o 19:44

To nie jest ecoterroryzm lecz przykrywka. Od kilkunastu lat jest plan zamnięcia dla ruchu ścisłego centrum i robią co mogą aby tego nie powiedzieć wprost :roll:
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: Manewry ekoterrorystów na poziomie gminnym

Post autor: Janek_wro » 31 mar 2022, o 21:39

Ale czytałeś artykuł? Tam coś przebąkują o obszarze wewnątrz obwodnicy śródmiejskiej. "proponujemy, by ta strefa obejmowała obszar ograniczony śródmiejską obwodnicą Wrocławia – tą istniejącą i fragmentem projektowanym."
Znaczy Armii Krajowej i ciąg dalszy. To ścisłe centrum nie jest.

Ponadto:
"urzędnicy powinni zbadać, ile takich samochodów porusza się po mieście, bo jeżeli okaże się, że to bardzo mały odsetek, to trzeba zwiększyć normę – dodaje p. Grzegorz."
A to pokazuje, że nie chodzi im o zmniejszenie emisji, tylko zmniejszenie liczebności.

A dalej czytamy: "Postuluje też okres przejściowy dla mieszkańców strefy na zmianę samochodów np. o długości 3 do 5 lat."

To chyba normalne nie jest, w państwie prawa. Żeby eko-krzykacze decydowali jaki pojazd mogę posiadać.
Chyba że nastanie nam miłościwie panujący ekoterroryzm eurosojuza, a w konstytucję wpiszą o przewodniej roli ekopartii w zrównoważonym życiu narodu.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: Manewry ekoterrorystów na poziomie gminnym

Post autor: Borysław » 31 mar 2022, o 21:48

Janek_wro pisze:
31 mar 2022, o 21:39
Ale czytałeś artykuł? Tam coś przebąkują o obszarze wewnątrz obwodnicy śródmiejskiej. "proponujemy, by ta strefa obejmowała obszar ograniczony śródmiejską obwodnicą Wrocławia – tą istniejącą i fragmentem projektowanym."
Znaczy Armii Krajowej i ciąg dalszy. To ścisłe centrum nie jest.

Ponadto:
"urzędnicy powinni zbadać, ile takich samochodów porusza się po mieście, bo jeżeli okaże się, że to bardzo mały odsetek, to trzeba zwiększyć normę – dodaje p. Grzegorz."
A to pokazuje, że nie chodzi im o zmniejszenie emisji, tylko zmniejszenie liczebności.

A dalej czytamy: "Postuluje też okres przejściowy dla mieszkańców strefy na zmianę samochodów np. o długości 3 do 5 lat."

To chyba normalne nie jest, w państwie prawa. Żeby eko-krzykacze decydowali jaki pojazd mogę posiadać.
Chyba że nastanie nam miłościwie panujący ekoterroryzm eurosojuza, a w konstytucję wpiszą o przewodniej roli ekopartii w zrównoważonym życiu narodu.
Ten Łysy Sutek przytakuje ecoterrorystom ale nie wprowadzi zakazu, bo ludzie go zjedzą. Przez jego zakazy i terror z wjazdem bliżej Rynku wiele firm już upadło, bo dostawcy nie mają jak wjechać. Wszystko zasłupkowane, zakaz wjazdu bez zwolnień, zakazy postoju i problem z uzyskaniem pozwolenia tam gdzie jest ono wymagane. To nie ma racji bytu.Mieszkańcy nie kupią aut spełniających normy a cetrum umrze już całkiem. Za 15 może zatoczą większe koło. Mają w planie ograniczyć ruch na trasie WZ.Progi i ograniczenie do 30-40 km/h.Wyobrażasz to sobie?
PS.Artykułu nie czytałem, bo i tak mam ostatnio wysokie ciśnienie...

EDIT: Przeczytałem i to jest ecobełkot.Narazie nie ma sie czym martwić.
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: Manewry ekoterrorystów na poziomie gminnym

Post autor: Janek_wro » 31 mar 2022, o 22:02

Borysław pisze:
31 mar 2022, o 21:48
Mają w planie ograniczyć ruch na trasie WZ.Progi i ograniczenie do 30-40 km/h.Wyobrażasz to sobie?
Na WZ i tak się nie da chyba jechać szybciej. Nie w dzień.
Można se tam pogalopować nocą co najwyżej.
Borysław pisze:
31 mar 2022, o 21:48
PS.Artykułu nie czytałem, bo i tak mam ostatnio wysokie ciśnienie...
Oj to lepiej nie czytaj.
To jest jak eco-thriller, dla widzów o mocnych nerwach.

EDIT: skoro jednak już poczytałeś, to teraz szklanka melisy przed snem ;) jako antidotum po ekspozycji na te eco-bełkoty.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: Manewry ekoterrorystów na poziomie gminnym

Post autor: huntingspawn » 5 kwie 2022, o 07:28

Generalnie wszystko to jest robione przez swoich dla swoich, czyli przez "klasy uprzywilejowane" i bogackich dla lepszego komfortu ich życia jak już Janku wspomniałeś. Przy okazji dla dojenia kasy z maluczkich (wjazdy do stref za opłatą). I nie jest to żadna teoria spiskowa czy coś w tym stylu. Demagogia i nic więcej. Ekologia to tylko taka zasłona żeby nas mniej to bolało i żeby nastawić na nas inne grupy społeczne tj. ekoterrorystów, pedalarzy (dla mnie to osobna grupa niż rowerzyści) itp.

Przywileje dla nowszych aut (wjazdy do stref) i elektryków (jazda po buspasach i darmowe parkowanie) dotyczą kogo...? Przeciętnego Polaka pracującego na etacie za najniższą krajową, który jeździ samochodami przeszło 10-cio letnimi? Ano nie, przywileje te są dla wyższych warst społecznych, które przez swój stan posiadania i władzę mogą sobie pozwolić na spełnienie stawianych Nam wymagań i korzystać z ułatwień jeszcze bardziej podkreślając swój status. Można powiedzieć nihil novi sub sole.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”