Jakie wycieraczki?

Awatar użytkownika
koval1980
Debeściak
Posty: 280
Rejestracja: 9 sty 2015, o 20:10
Model: V40
Silnik: 1.9Di 95kM
Rocznik: 2000
wiek: 34
Skąd jesteś?: okolice Bydgoszczy
imię: Radek

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: koval1980 » 23 mar 2016, o 22:57

danio96 pisze:Jakie polecacie wycieraczki samochodowe do volvo v40?
Oximo, połowa zakładu je używa, każdy zadowolony, u mnie chyba w maju będzie rok, wycieraczka pasażera już zaczyna na końcówce zostawiać ślad, jestem bardzo zadowolony z jakości w takiej cenie. Aha, ja kupiłem zwykłe ze spoilerem obydwie, nie płaskie. Kolega z pracy kiedyś szalał z wycieraczkami i wg niego najlepsze to Valeo Xtreme, teraz sam przeszedł na Oximo, bo tanie i dobre.

Awatar użytkownika
danio96
Turysta
Posty: 33
Rejestracja: 13 gru 2015, o 19:28
Model: v40
Silnik: 1,9T
moc: 90KM
Rocznik: 1998
wiek: 19
Skąd jesteś?: Siedlce
imię: Daniel

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: danio96 » 25 mar 2016, o 13:42

koval1980 pisze:
danio96 pisze:Jakie polecacie wycieraczki samochodowe do volvo v40?
Oximo, połowa zakładu je używa, każdy zadowolony, u mnie chyba w maju będzie rok, wycieraczka pasażera już zaczyna na końcówce zostawiać ślad, jestem bardzo zadowolony z jakości w takiej cenie. Aha, ja kupiłem zwykłe ze spoilerem obydwie, nie płaskie. Kolega z pracy kiedyś szalał z wycieraczkami i wg niego najlepsze to Valeo Xtreme, teraz sam przeszedł na Oximo, bo tanie i dobre.
Jaka cena za nie?
Do tego volvo 530mm i 500mm?
Są lepsze od bosch eco, alca, itd?
Używasz wersji ze spojlerem, płaskiej, czy jeszcze jakiejś innej?

Awatar użytkownika
Tomek133
Turysta
Posty: 31
Rejestracja: 20 maja 2016, o 22:32
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2003
wiek: 35
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Tomek

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: Tomek133 » 31 lip 2016, o 14:05

Do V40, nie rekomenduję wycieraczek "płaskich". Ten typ piór sprawuje się świetnie w nowych autach gdzie wycieraki zostały zaprojektowane pod konkretną szybę (krzywizna wycieraczki odpowiada krzywiźnie szyby są odpowiednio obliczone siły docisku). Wycieraczki płaskie, które można teoretycznie zamontować do V40, są zaprojektowane w drodze kompromisu dla całej gamy innych samochodów przez co nie są optymalne do kształtu szyby volvo. Nie potrafią tak łatwo dostosować się do szyby jak stare klasyczne wycieraczki. Nawet jeśli chodzą cicho i ładnie zbierają, w większości przypadków szybko się zużywają, bardziej obciążają silnik mechanizmu, wszystkie tuleje i łączniki. (ze względu na to iż guma takiej wycieraczki wyprofilowana jest w kształcie spojlera dociskającego wycieraczkę do szyby podczas jazdy, teoretycznie należałoby zmniejszyć sprężynę na słabszą).

Dobrym technicznie wyborem, są klasyczne w pełni metalowe wycieraczki, znanych marek Bosch, Valeo, Trico, Hella z ośmioma punktami podparcie gumy dla kierowcy i min. sześcioma dla pasażera, najlepiej bez żadnych spojlerów. Zdecydowanie odradzam kupno wycieraczek które mają w swojej konstrukcji elementy plastikowe (częściowo plastikową konstrukcję) nawet jeśli są to wycieraczki markowe, ponieważ lubią się wyginać i wykręcać poza tym mają większe luzy (a w wygiętej i skręconej wycieraczce metalowy spoiler lub inny element podczas pracy na szybkim biegu przy dużej prędkości samochodu może dotykać i rysować szybę).

Moją V40 zakupiłem z wycieraczkami VALEO Compact (w Niemczech sprzedawane są pod marką SWF) 530mm i 510mm, od roku działają bez zarzutu, nie zostawiają smug, nie skaczą. W mojej ocenie warte polecenia. Dla osób którym ten model się nie sprawdził, sugerowałbym sprawdzenie czy ramiona nie są skorodowane, przez co może być duże tarcie na osi obrotu ramienia, czy sprężyna nie jest nadmiernie rozciągnięta poprzez zostawianie wycieraczek na długi czas w odchylonej pozycji np. na mrozie, czy pokrzywione ramiona (powstałe podczas nieumiejętnego ściągania ramion bez użycia ściągacza). itp. Ogromna ilość markowych wycieraczek jest podrabiana, więc może zakup był u nieautoryzowanego przedstawiciela. Opakowanie z logiem i wytłoczone logo na pewno nie gwarantuje oryginalności:
http://www.valeoservice.com/html/poland ... 561B3A9AD9

Kupując kolejny zestaw, chciałbym przetestować rozwiązanie hybrydowe Denso (DU-053L dla kierowcy i Denso DU-050L dla pasażera). W mojej ocenie, łączą one fajny wygląd płaskich pór jednocześnie dopasowują się idealnie do szyby, mają aerodynamiczny kształt i ładnie komponują się z ramieniem. Użytkowałem je w innym aucie, naprawdę same pozytywne odczucia. Niestety komplet to wydatek ok. 90 zł

Czy miał już może ktoś Denso Hybrydowe w V40 ?

Awatar użytkownika
BartW1993
Turysta
Posty: 29
Rejestracja: 7 lip 2016, o 13:27
Model: S40
Silnik: 2,0T
moc: KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Bartek

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: BartW1993 » 24 sie 2016, o 10:44

A co sądzicie o takich wycieraczkach? Przyznam, że cena kusząca, tylko co z jakością?

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4525
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: Borysław » 24 sie 2016, o 11:01

Używam te wycieraczki i są ok.Wytrzymują do roku.
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: ELI » 24 sie 2016, o 18:38

w tej cenie mam bosch eco i moim zdaniem są lepsze, ale alca jak najbardziej za te cenę jest super

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: huntingspawn » 1 lis 2016, o 20:01

Ja z kolei polecam polską firmę Motgum. Miałem ich wycieraczki w poprzednich autach, mam i teraz. Guma w piórach jest z domieszką grafitu, nie jak w większości tylko powlekana z wierzchu. Dobrze zbierają i chodzą cicho. Cena też przyzwoita, za komplet coś ok 32-34 zeta za zwykłe oraz 38-40 za bezszkieletowe.

Awatar użytkownika
Jankodo
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2016, o 08:41
Model: Focus Mk3
Silnik: 2.0
moc: KM
Rocznik: 2011
Skąd jesteś?: Poznan
imię: Jan

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: Jankodo » 28 lis 2016, o 08:45

Jak dla mnie nie ma lepszych wycieraczek niż wycieraczki visee. Mega dobrze ścierają, nie drogie i co najważniejsze nie trzeba ich wymieniać co chwilę bo mają naprawdę długą żywotność

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: ELI » 28 lis 2016, o 12:40

taaa :cool

https://forum.autokacik.pl/index.php/to ... zki-visee/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Jakie wycieraczki?

Post autor: ELI » 12 lip 2018, o 14:59

alca poszła w odstawkę, znajomek ze sklepu namówił mnie na wycieraczki uniwersalne WURTH... oszalałem, przerzuciłem już praktycznie wszystkie firmy i żadne nie zbierały tak elegancko wody. Po szybie śmigają bezszelestnie, mocowanie do naszych uchwytów mistrzowskie.

u mnie koszt za szt 24pln.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „O wszystkim i o niczym.”