Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!@#

Masz problem? Wyżal się.
Awatar użytkownika
kp070
Debeściak
Posty: 423
Rejestracja: 9 lut 2017, o 16:02
Model: V40
Silnik: 1.9TD - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzysztof

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: kp070 » 24 lis 2017, o 23:47

RIPPER pisze:brak DR - 50 zł
Pocieszę Cię bo mogło być chyba jeszcze gorzej (no chyba że się coś zmieniło) jeśli DR oznacza dowód rejestracyjny, to za coś takiego mogli Cię wysadzić, zadzwonić po lawetę i auto na parking, a na koniec rachunek.

Awatar użytkownika
turboni
Volvo Fan
Posty: 3991
Rejestracja: 30 lip 2015, o 21:29
Model: S40
Silnik: B4194T
moc: 147KW/200KM
Rocznik: 1998
wiek: 40
Skąd jesteś?: Komorow
imię: Pawel

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: turboni » 25 lis 2017, o 00:26

Ja mam taki zestaw wsadzony. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SONY Xperia X przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
docencik
Turysta
Posty: 24
Rejestracja: 8 sie 2015, o 11:22
Model: S40
Silnik: B4204T2
moc: 165
Rocznik: 2000
wiek: 36
Skąd jesteś?: pomorskie
imię: Andrzej

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: docencik » 25 lis 2017, o 00:48

W UK "nie trzeba" mieć w aucie dokumentów. Masz ileś tam godzin na dostarczenie do komisariatu papierów potwierdzających uprawnienia i składki ;) Nasza władza jest jeszcze "komunistyczna". Wedle ich logiki większość obywateli jeździ bez prawka kradzionymi autami ... :evil:

Awatar użytkownika
RIPPER
Administrator
Posty: 6836
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 11:03
Model: V40
Silnik: 1.9 T4
moc: 200+
Rocznik: 1997
wiek: 37
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Wojtek
Lokalizacja: Kraków

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: RIPPER » 25 lis 2017, o 00:51

docencik pisze:W UK "nie trzeba" mieć w aucie dokumentów. Masz ileś tam godzin na dostarczenie do komisariatu papierów potwierdzających uprawnienia i składki ;) Nasza władza jest jeszcze "komunistyczna". Wedle ich logiki większość obywateli jeździ bez prawka kradzionymi autami ... :evil:
z kradzionym telefonem na siedzeniu imei też sprawdzał ...

tak kupiłem komplet takiego rozrządu za 450 zł chyba albo coś w ten deseń

wiem nie mam co narzekać 100 zł to przy 350 zł promocja BLACK FRIDAY ...
Pomiary AFR i strojenie LPG z AFR-Strojenie LPG i inne porady
V40-1.9 T4 -wałki z 2.0 N/A-Filtr 1000ccm-Down pipe 3 cale-CAT-magnaflow-pompa -hamulcowa 1 cal -Xenon 6000 K

Awatar użytkownika
GregoR.
Volvo Fan
Posty: 5651
Rejestracja: 21 lut 2015, o 18:42
Model: S40
Silnik: D4192T2
moc: 95 KM
Rocznik: 1999
wiek: 42
Skąd jesteś?: Wasosz
imię: Grzegorz

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: GregoR. » 25 lis 2017, o 10:36

kp070 pisze:
RIPPER pisze:brak DR - 50 zł
Pocieszę Cię bo mogło być chyba jeszcze gorzej (no chyba że się coś zmieniło) jeśli DR oznacza dowód rejestracyjny, to za coś takiego mogli Cię wysadzić, zadzwonić po lawetę i auto na parking, a na koniec rachunek.
Kolego nie wprowadzaj innych w błąd, bo za brak dowodu rejestracyjnego i/lub OC samochodu ci nie z holują ale już za brak przy sobie dokumentu prawa jazdy to tak.
Moja ESKA i Błękitny Prosiak
Mody:EGR-Off, sprzęgło, wtryski 216, turbina 1,4 bar
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kp070
Debeściak
Posty: 423
Rejestracja: 9 lut 2017, o 16:02
Model: V40
Silnik: 1.9TD - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzysztof

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: kp070 » 25 lis 2017, o 13:02

GregoR. pisze:Kolego nie wprowadzaj innych w błąd, bo za brak dowodu rejestracyjnego i/lub OC samochodu ci nie z holują
Kolego czytaj ze zrozumieniem, napisałem przecież:
kp070 pisze: (no chyba że się coś zmieniło)
A w takiej dokładnie sytuacji kiedyś byłem, więc nie wymyśliłem sobie tego, podkreślam kiedyś i dlatego być może coś się zmieniło od tamtego czasu, lepsza komputeryzacja, większe możliwości sprawdzenia itp.

Być może teraz są w stanie sprawdzić czy legitymowany człowiek z dowodu osobistego, czy prawka ma zarejestrowany dany samochód, czy tak robią nie wiem, dawno nie miałem przyjemności z policją.
Moim zdaniem tylko to może zwalniać od w/w procedury.

Bo jeśli tak nie robią to znaczy że złodzieja zatrzymanego do kontroli w skradzionym aucie który siłą rzeczy też nie ma dowodu rejestracyjnego też wypuszczą, byłaby to wtedy kompletna porażka takiej kontroli.

Awatar użytkownika
kp070
Debeściak
Posty: 423
Rejestracja: 9 lut 2017, o 16:02
Model: V40
Silnik: 1.9TD - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzysztof

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: kp070 » 25 lis 2017, o 13:21

docencik pisze:Nasza władza jest jeszcze "komunistyczna". Wedle ich logiki większość obywateli jeździ bez prawka kradzionymi autami
A jeśliby ktoś Ci kiedyś ukradł samochód (dobry samochód, nie starego dziadka) i przypadkiem byś się dowiedział że był taki kontrolowany przez policję ale go wypuścili na ładne oczy i kazali dostarczyć dokumenty na komisariat ale nikt się nie pojawił, zapewne byś pochawlił tą "nie komunistyczną" policję o jakiej marzysz.

Z -> artykułu <- wynika że w Polsce (statystyki za 2016) co 39 minut było kradzione auto, więc trochę jeszcze tego jest.

Awatar użytkownika
GregoR.
Volvo Fan
Posty: 5651
Rejestracja: 21 lut 2015, o 18:42
Model: S40
Silnik: D4192T2
moc: 95 KM
Rocznik: 1999
wiek: 42
Skąd jesteś?: Wasosz
imię: Grzegorz

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: GregoR. » 25 lis 2017, o 20:07

kp070 pisze:
RIPPER pisze:brak DR - 50 zł
Pocieszę Cię bo mogło być chyba jeszcze gorzej (no chyba że się coś zmieniło) jeśli DR oznacza dowód rejestracyjny, to za coś takiego mogli Cię wysadzić, zadzwonić po lawetę i auto na parking, a na koniec rachunek.
Tak więc za nim coś takiego napiszesz to sprawdź, bo jakoś nie pamiętam żeby był kiedyś taki przepis o holowaniu samochodu za brak dowodu rejestracyjnego (niestety mam ograniczoną pamięć zaledwie do 30-paru lat, a jakie wcześniej były przepisy PRD to nie śledziłem), bo czymś takim może wprowadzić w błąd innych. Z kolei za brak dokumentu prawa jazdy już tak (art. 130a ust. 2 pkt 1 ppkt b Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym). Artykuł ten mówi o wszystkich przypadkach w jakich policja może z holować samochód.

Owszem, w tej chwili policja ma możliwość sprawdzenia na ulicy czy samochód jest skradziony, ale nie zawsze mają możliwość udowodnienia dopóki właściciel tego nie zgłosi.
Przecież zawsze może zdarzyć się taka sytuacja, że pożyczysz od kogoś samochód, ale zapomnisz zabrać od niego dokumentów, policja przy kontroli potwierdzi, że samochód ma przegląd i opłacone OC i puści cię dalej, bo nie będzie miała powodu z holować ci samochodu (zakładając, że wszystko inne jest ok).
Holowanie samochodu za brak OC obowiązywało do dnia 30.06.2009r. Teraz jest tylko mandat.
Moja ESKA i Błękitny Prosiak
Mody:EGR-Off, sprzęgło, wtryski 216, turbina 1,4 bar
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kp070
Debeściak
Posty: 423
Rejestracja: 9 lut 2017, o 16:02
Model: V40
Silnik: 1.9TD - D4192T4
moc: 102KM
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzysztof

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: kp070 » 25 lis 2017, o 20:51

GregoR. pisze:Tak więc za nim coś takiego napiszesz to sprawdź, bo jakoś nie pamiętam żeby był kiedyś taki przepis o holowaniu samochodu za brak dowodu rejestracyjnego
GregoR przestań mnie pouczać co mam pisać a co nie, bo nic złego nie napisałem, w dodatku dodałem "no chyba że się coś zmieniło", i owszem okazuje się że się zmieniło i po temacie.

Uściślając też to nie pisałem o żadnym holowaniu, tylko o lawecie i zabraniu na policyjny parking, czy współpracujący.


A tak w ogóle to już Ci pisałem "czytaj ze zrozumieniem", a Ty nadal masz z tym problem, napisałem przecież że:
kp070 pisze:w takiej dokładnie sytuacji kiedyś byłem, więc nie wymyśliłem sobie tego
No chyba że Ty nie rozumiesz co znaczy być w takiej sytuacji, to ja Ci już tego tłumaczył bardziej nie będę.


Teraz faktycznie, policja sprawdza, ma możliwości, dotarłem już do przepisów i jak to wygląda, nie ma tematu.


Nie zmienia to faktu że całą tą dyskusję wywołałeś chęcią przyczepienia się i pouczenia mnie i tylko przez to że albo czytasz nieuważnie, albo tak jak napisałem wyżej.
Także daruj już sobie i nie pogrążaj się, bo znowu wyjdzie że czegoś nie doczytałeś.

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: Czarny Piątek - zaliczony na poczet dni z pod znaku Ku!

Post autor: ELI » 25 lis 2017, o 20:56

odpocznijcie trochę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściana płaczu”