Witam,

Bezapelacyjnie każdy powinien tu coś napisać o sobie
Każdy ma prawo założyć własny temat
Regulamin forum
W tym subforum witamy się z użytkownikami, wymieniamy kurtuazje i rozmaite inne uprzejmości.
NIE ZADAJEMY tutaj pytań technicznych! Do tego służą działy techniczne.
Awatar użytkownika
tyrael22
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2020, o 17:15
Model: v40
Silnik: 2.0T
moc: 165KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Pila
imię: Dawid

Witam,

Post autor: tyrael22 » 7 kwie 2021, o 14:07

Hej,
Jestem Dawid. Nabyłem dwa lata temu Volvo V40 2001r 2.0 T 121kW z przebiegiem 148tys. Kupiłem za 5700zł więc myślę w miarę okazyjnie. Czy przebieg faktyczny hmm myślę, że tak. Niestety poprzedni właściciel spowodował, że auto zastane. Obecnie 180tyś długie i krótkie trasy przerobione. Jedynie co to rozrząd wymieniany dodatkowo koło pasowe, pompa paliwa bo ktoś majstrował, i padła mi jedna cewka ale to podobno bolączka modelu. Wiadomo filtry i olej wymieniane max do 12tys. Od początku kupna dręczy mnie wyskakujący check engine. Świece wymienione kable wyglądają ok. Walczę z kablami od cewki do czujnika zmienny faz rozrządu które były grzebane. Kombinuje również, aby samemu porobić to co w mojej mocy. Na ten moment utknąłem na oprogramowaniu do Volvo w celu wykasowania i sprawdzeniu wyskakujących błędów. Mam kabel OBD II, ale szukam po forach który program i co zrobić czy działało.
Na ten moment planowane jest wyczyszczenie silniczka krokowego, ogarnięcia kabli od cewki do czujnika zmiennych faz, wyczyszczenia przepływomierza i przepustnicy.
Wszelkie rady biorę na klatę i ogarnę auto bo ma w sobie to coś.

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: Witam,

Post autor: Janek_wro » 7 kwie 2021, o 15:10

Witaj,

"Przywitalnia" jest od przywitań i okolicznych kurtuazji :) :yeah
Zagadnienia techniczne poruszamy i rozwijamy w odpowiednich ku temu działach forum.
Możesz też założyć swój wątek w dziale Galeria, zamieścić zdjęcia i potem z upływem czasu dokumentować postępy z autem.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LitwinGdańsk
Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 26 sty 2021, o 01:27
Model: V40
Silnik: 1.9D
moc: 115KM
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Gdansk
imię: Lukasz

Re: Witam,

Post autor: LitwinGdańsk » 10 kwie 2021, o 09:22

Czesc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się”