[V40, 1,9TD, 102KM, 2004] Nie działa zewnętrzna klamka drzwi kierowcy i prawy tył, nie działa nadmuch, dziwny dźwięk?

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
dd6600
Model: V40
Silnik: 1,9TD
moc: 102KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Wadowice
imię: Mateusz

[V40, 1,9TD, 102KM, 2004] Nie działa zewnętrzna klamka drzwi kierowcy i prawy tył, nie działa nadmuch, dziwny dźwięk?

Post autor: dd6600 » 20 sty 2023, o 12:28

Cześć, mam sporo drobnych, mniej i bardziej irytujących problemów z Volvianami. Z tymi nie jestem sobie w stanie poradzić sam, może ktoś będzie w stanie pomóc.

1. Problem z drzwiami, szczerze mówiąc pojawił się dzisiaj? (mróz, coś popękało?) Rozebrałem tylny boczek, rzeczywiście ten metalowy "pręt" goni luzem, jakiś plasticzek pękł, więc zakładam że tu jest kłopot (tzn. nie otwiera się do końca zamek), z tym sobie pewnie poradzę, ale to na razie mało istotne. Gorzej z drzwiami kierowcy, nie otwierają się z zewnątrz. Nie zdążyłem jeszcze ich rozebrać, pytanie czy tam ma co "wypaść"? Przyznam że trochę się szarpałem żeby je otworzyć (choć z wyczuciem, nic na siłę).
2. Nie działa nadmuch.... To jest dla mnie największy problem. Co dziwne, czasami, tylko podczas odpalania auta, nadmuch zadziała (o ile jest włączony na 5 lub auto). Wymieniałem już te dwa elementy pod schowkiem (zdaje się że zwie się to tyrystor i przekaźnik). W drugim Volvo wymiana tego "tyrystora" pomogła od razu, na identyczny objaw.
3. Dziwny dźwięk. To już doszedłem do tego że to są te zużyte ze starości pianki (pojawiają się od czasu do czasu w kratkach). Gdzieś widziałem całą operację zdejmowania kokpitu, i dawania tam silikonu. Pytanie czy nie ma może jakiejś prostszej opcji? :-) (tak, wiem... na łatwiznę...) Nie mogę dojść do tego gdzie dokładnie się pojawia ten "dźwięk". Zaobserwowałem tylko że pojawia się: 1. przy prędkościach powyżej 90km/h 2. przy wietrze bocznym. Próbowałem to zasymulować kompresorem, ale noc z tego nie wyszło :P Może ktoś odkrył w którym to miejscu się dzieje, i byłby tak dobry że się tym podzieli... :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie widzę opcji edycji. W każdym razie, z tego co zdążyłem popatrzyć, chyba pękło łączenie klamki z mechanizmem (tak przynajmniej od zewnątrz mi się wydaje). Chętnie odkupię za mniej horrendalną cenę (220 zł za klamkę na popularnych serwisach), jak ktoś ma na zbyciu....

Awatar użytkownika
raptusek
Administrator
Model: V40/V70
Silnik: 1.9 T4/2.3 T5
moc: 200/250
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Lazy
imię: Rafal

Re: [V40, 1,9TD, 102KM, 2004] Nie działa zewnętrzna klamka drzwi kierowcy i prawy tył, nie działa nadmuch, dziwny dźwięk

Post autor: raptusek » 20 sty 2023, o 17:43

Jeden problem to jeden temat.

Jak troszkę poszperasz w odpowiednich Działach forum to znajdziesz rozwiązania swoich bolączek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”