[V40 all] Sposób na montaż sprężyny tylnej wycieraczki

Nie zaklasyfikowane usterki, problemy
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Mushmoon
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2020, o 15:08
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122 KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Bartek

[V40 all] Sposób na montaż sprężyny tylnej wycieraczki

Post autor: Mushmoon » 12 sty 2022, o 21:49

Cześć.

Chcąc poprawić docisk tylnej wycieraczki, która zostawiała "skrzydła motyla" na tylnej szybie ściągnąłem sprężynę i podpiłowałem ogranicznik. Jednak teraz mam problem z jej ponownym założeniem.

Macie jakiś sprytny sposób na ułatwienie sobie montażu?
Czy odkręcenie nakrętki w osi obrotu wycieraczki powinno zwolnić cały metalowy uchwyt? Bo u mnie po odkręceniu wszystko wygląda jakby było zastane. :(

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [V40 all] Sposób na montaż sprężyny tylnej wycieraczki

Post autor: Janek_wro » 13 sty 2022, o 02:19

Mushmoon pisze:
12 sty 2022, o 21:49
Czy odkręcenie nakrętki w osi obrotu wycieraczki powinno zwolnić cały metalowy uchwyt? Bo u mnie po odkręceniu wszystko wygląda jakby było zastane. :(
Bo jest "zastane". Tam jest wieloklin w aluminium, i on ma być sztywny aby wycieraczka poprawnie pracowała.
Potrzebowałbyś małego ściągacza do sworzni.
przykładowo coś takiego lub podobne
Choć jeśli obstukasz wielokrotnie dookoła drewnianym młotkiem to też powinno w końcu zejść. :lubudubu
Byle z wyczuciem, nie jak u kowala.
:end:
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mushmoon
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2020, o 15:08
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122 KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Bartek

Re: [V40 all] Sposób na montaż sprężyny tylnej wycieraczki

Post autor: Mushmoon » 24 sty 2022, o 22:07

Dzięki, odczepianie całego tego metalowego elementu sobie darowałem, bo udało się zamontować tą tragiczną sprężynę.

Jakby ktoś nadal szukał sposobu: poradziłem sobie za pomocą kawałka paracordu, a dokładniej to wyciągnąłem kilka włókien ze środka (cienkie a wytrzymałe) i zahaczyłem o końcówkę sprężyny. Dodatkowo ustawiłem wycieraczkę w pozycji "pionowej", czyli tam gdzie najczęściej wycieraczka traci kontakt z szybą. Za ten sznurek łatwiej było naciągnąć, a na miejsce wepchnąłem palcem. :ugeek:

Obrazek

Awatar użytkownika
Punisher. 1
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 12 sie 2023, o 10:30
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 200KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Piotr

Re: [V40 all] Sposób na montaż sprężyny tylnej wycieraczki

Post autor: Punisher. 1 » 14 paź 2023, o 18:28

Ja poszedłem na łatwiznę i zamontowałem ramię z V50 :biggrin:

Ponieważ nie mogę jeszcze opowiadać na priv. Piszę w temacie którego dotyczą.
W przed lifcie miałem metalowe ramię wycieraczki wystarczyło je lekko podgiąć i problem zniknął. W po lifcie ramię jest plastikowe i skracanie sprężyny, napinanie itd. Nic nie pomagało. Wymieniłem ramię na to z V50. Jest tańsze (chyba z 50zł za nie dałem) niż nowe do po lifta a super dociska pióro do szyby. Zestaw to ramię od V50 i pióro tylnej szyby z V40. Kto tak zrobi może zapomnieć o problemie,zero przeróbek. Tanio, skutecznie i dodatkowo ładnie wygląda.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Różne”