[V40 1.8i B4184SM 1999] Rozgrzany silnik gaśnie na wolnych obrotach

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Cursed
Posty: 12
Rejestracja: 19 sie 2021, o 18:02
Model: V40
Silnik: 1.8i B4184SM
moc: 125KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Bogdan

[V40 1.8i B4184SM 1999] Rozgrzany silnik gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: Cursed » 18 maja 2022, o 10:36

Cześć, ciąg dalszy moich przygód z volviakiem.

Samochód:
Volvo V40 1.8i 125km B4184SM 1999 rok

Piszę przede wszystkim dlatego żeby zasięgnąć wiedzy przed wizytą w serwisie, bo zakładam że sam na parkingu problemu nie rozwiążę.

Problem jest następujący - na rozgrzanym silniku gdy wciskam sprzęgło, lub stoję na wolnych obrotach to silnik się zaczyna krztusić i gaśnie, przy czym problem jest progresywny, im dłużej jadę tym szybciej mi zgaśnie. Pod koniec ostatniej 20 minutowej przejażdżki wystarczyło nacisnąć sprzęgło żeby zgasł w ruchu. Pomaga dodawanie gazu na luzie. Bywa lekki problem z rozruchem wtedy, ale przy dodaniu gazu odpala. Na zimnym silniku odpala i jeździ bez problemu.

Problem się zaczął jakoś około 1000km po wymianie oleju z płukanką(stał się drugim autem więc podjąłem ryzyko, no i w sumie nie wiem czy to ma związek), potrafił się w korkach zakrztusić i zgasnąć, jednak sporadycznie. Wtedy myślałem że to wina być może słabego paliwa(raz przez cały bak z carefoura był strasznie głośny a pod koniec zaczął sam dodawać gazu i musialem bieg zrzucać żeby nie przywalić w nikogo xd, przeszło po zatankowaniu na normalnej stacji), ale świeżo zatankowanie nie pomogło. I z czasem coraz bardziej się rozwijał ten problem z gaśnięciem, więc być może znacie coś co psuje sie progresywnie.

Zmieniłem z tej okazji świece i poprzednie trochę sadzą przykryte więc mieszanka zbyt bogata, ale nie pomogło. Cewki zmieniane we wrześniu(ale na używki) bo poprzednie strasznie zaśniedziałe były.

No i w sumie tyle. Mam dwa dzyndzle na bluetooth do obd ale nie łączą się, mam przejściówkę na usb ale jeszcze nie próbowałem z laptopem. Na dostęp do poradników na forum za mało mi się jeszcze volviak napsuł. W związku z tym nie wiem za bardzo co mogę zrobić żeby spróbować chociaż zawęzić obszar poszukiwań problemu. Dobrego warsztatu też właściwie nie mam, dlatego wolałbym chociaż móc konkretnie powiedzieć czego oczekuję.

Jedyny pomysł z mojej strony jaki mam to cokolwiek tu służy w formie silnika krokowego lub zaworu mogło się zatkać bo w listopadzie było solidne płukanie nagrzewnicy i całego układu chłodzenia, ale też nie chcę się za to zabierać bez dobrej instrukcji, tymbardziej że przy płukaniu w serwisie układu chłodzenia to raczej to też wyczyścili.

Awatar użytkownika
FeniksAdam
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2024, o 16:16
Model: S40
Silnik: 2,0t
moc: 175KM
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Adam

Re: [V40 1.8i B4184SM 1999] Rozgrzany silnik gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: FeniksAdam » 28 lut 2024, o 16:32

Udało ci się to naprawić? Mam ten sam problem i nie widać końca.

Awatar użytkownika
Punisher. 1
Turysta
Posty: 25
Rejestracja: 12 sie 2023, o 10:30
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 200KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Piotr

Re: [V40 1.8i B4184SM 1999] Rozgrzany silnik gaśnie na wolnych obrotach

Post autor: Punisher. 1 » 28 lut 2024, o 19:14

Sprawdź czujnik temperatury płynu i temperatury w dolocie, przy krokowym raczej nie odcina tylko faluje czasem do zagaśnięcia, może przepływka. Ja mam z turbo więc nie wiem czy w N/A jest też na to tak czuły

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”