[V40 2000 B4204S2 M56] Zastąpienie koła dwumasowego jednomasowym
: 20 maja 2026, o 22:48
Cześć,
pan mechanik stwierdził że dwumasa do wymiany. Ale że to koszt spory to postanowiliśmy przyoszczędzić i wstawić koło jednomasowe. I nawet znalazł w okolicy ze stacji demontażu: koło z dociskiem tylko że tarcza się już nie nadaje.
I tu się okazuje że na tym może być koniec, bo taka tarcza nie jest do dostania, to znaczy taka żeby pasowała do mojej skrzyni M56 która ma na wałku/wypuście 20 zębów, 228 mm średnicy i sprężyny.
Moje pytania, jak namierzyć numer OE takiej tarczy i czy takie istnieją, ktoś z Was robił coś takiego?
Wyczytałem że te skrzynie w przedlifcie szły bez dwumasy i im to bez różnicy. Ale jak szukałem na stronie internetowa podróbka VIDA to przed 2000 rokiem z silnikami B4204S takiej skrzyni nie pokazuje
pan mechanik stwierdził że dwumasa do wymiany. Ale że to koszt spory to postanowiliśmy przyoszczędzić i wstawić koło jednomasowe. I nawet znalazł w okolicy ze stacji demontażu: koło z dociskiem tylko że tarcza się już nie nadaje.
I tu się okazuje że na tym może być koniec, bo taka tarcza nie jest do dostania, to znaczy taka żeby pasowała do mojej skrzyni M56 która ma na wałku/wypuście 20 zębów, 228 mm średnicy i sprężyny.
Moje pytania, jak namierzyć numer OE takiej tarczy i czy takie istnieją, ktoś z Was robił coś takiego?
Wyczytałem że te skrzynie w przedlifcie szły bez dwumasy i im to bez różnicy. Ale jak szukałem na stronie internetowa podróbka VIDA to przed 2000 rokiem z silnikami B4204S takiej skrzyni nie pokazuje

