[V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm?

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Msierpinski
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 19:27
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 112
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Sosnowiec
imię: Michal

[V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm?

Post autor: Msierpinski » 1 maja 2018, o 19:40

Witajcie!

Jakiś czas temu zablokował mi się bagażnik, myślałem, że to wina zamka centralnego który mi szwankował, naprawiłem go a tu nadal nic... nie mogę go otworzyć, kluczyk nie wchodzi najpewniej klapa była wymieniana bo jest inny zamek więc tylko pilot może go otworzyć. Dziś rozebrałem całość, okazało się, że reaguje na pilota, przesuwa mechanizm ale mimo to coś jest nie tak. Załączam zdjęcie, powiedzcie mi jak to powinno wyglądać w sensie ten układ bo grzebałem w nim trochę i nie jest tak jak być powinno, przyczyną nie otwierania się był ten mały drucik który idzie w dół, wypadł z zapadki która porusza zamek, teraz tylko muszę złożyć całość do kupy tak jak być powinno ale mam z tym problem, mechanizm nie reaguje na wciskanie zewnętrznego przycisku, przycisk czegoś nie popycha tak jak powinien...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 1 maja 2018, o 19:53 przez Msierpinski, łącznie zmieniany 1 raz.

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm

Post autor: huntingspawn » 2 maja 2018, o 11:19

Z tego co pamiętam jak zepsuł mi się siłownik to bagażnik ma podwójne zamykanie, tzn. jak zaryglujesz klapę z pilota dodatkowo można ją zamknąć z kluczyka. Przy czym jak pilotem odryglujesz to musisz też otworzyć kluczykiem. Ja zanim dostałem nowy siłownik musiałem coś wykombinować bo z kluczyka nie dało rady zamknąć, nie wchodził w zamek. Zdjąłem więc tapicerkę i pociągnąłem za którąś dźwigienkę. Żeby otworzyć klapę musiałem od środka pociągnąć ją w drugą stronę. Nie pamiętam dokładnie już która to jest. Najlepiej jak masz zdjętą już tapicerkę to zamknij klapę, i zobacz co odpowiada za co.
Zobacz również to cięgno co idzie od górnej części zamka do dołu, pamiętam że jak się przekręci i będzie pod złym kątem to nie będzie działać.
Pytanie najważniejsze czy czegoś nie zgubiłeś bawiąc się zamkiem.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Msierpinski
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 19:27
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 112
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Sosnowiec
imię: Michal

Re: [V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm

Post autor: Msierpinski » 2 maja 2018, o 13:13

kręciłem tym drucikiem więc może być pod złym kątem, ogólnie rzecz biorąc czasami dochodzę do momentu w którym mogę normalnie otworzyć bagażnik ale jak go zamknę to już nie mogę drugi raz otworzyć, ten drucik jakby źle ciągnie lub popycha nie wiem przez co, pobawię się tam jeszcze może coś z tego wyjdzie

Awatar użytkownika
Msierpinski
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 19:27
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 112
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Sosnowiec
imię: Michal

Re: [V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm

Post autor: Msierpinski » 3 maja 2018, o 10:01

Wciąż nic wszystko jest okej tylko nie umiem ułożyć tego tak aby po wciśnięciu przycisku w klapie mechanizm popychał resztę a tym samym drucik, dlatego potrzebowałbym aby mi ktoś powiedział jak to powinno być oryginalnie ułożone bo tak jak jest na zdjęciu to jest pomieszane mocno

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm

Post autor: huntingspawn » 3 maja 2018, o 10:30

Przesyłam foty jak to wygląda u mnie. Z tego co zauważyłem trzeba pociągnąć do siebie ten drut co idzie do zamka, bo jeśli jest za bardzo dociśnięty do klapy to nie będzie otwierać. ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Są to zdjęcia zamka w pozycji odryglowanej i otwartej z kluczyka (u mnie i tak nie da rady użyć kluczyka), tak to wygląda po otwarciu klapy.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Msierpinski
Posty: 4
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 19:27
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 112
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Sosnowiec
imię: Michal

Re: [V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm

Post autor: Msierpinski » 3 maja 2018, o 17:50

Dzięki Wielkie! Gdyby nie twoja pomoc i zdjęcia to musiałbym oddać to do mechanika a tak to już wszystko pięknie działa :) Raz jeszcze dzięki za pomoc i szerokości na drodze!

Awatar użytkownika
Goczek
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2022, o 15:25
Model: V40
Silnik: 2.0 t4
moc: 200km
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Brzeziny
imię: Jakub

Re: [V40 1.8 98r] Zablokowany bagażnik, jak złożyć mechanizm?

Post autor: Goczek » 16 sty 2023, o 01:13

Odkopuje temat.
W moim egzemplarzu (2001 T4) urwał się w cholere ten plastik łącznie z drucikiem od siłownika centralnego. Jest jakiś sposób żeby to zastąpić? Cała nowa wkładka? nawet nie wiem czego szukać...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”