[v40 1.8 122km] Temperatura silnika

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Los20
Posty: 4
Rejestracja: 1 mar 2020, o 06:42
Model: S40
Silnik: 1.9
moc: 90
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Wyszkow
imię: Eldin

Re: [v40 1.8 122km] Temperatura silnika

Post autor: Los20 » 30 lis 2020, o 22:14

Zmień płyn termostat chodź delikatnie ponad poziom kreski to nie powinno nic się dziać.

Awatar użytkownika
stendeck
Turysta
Posty: 21
Rejestracja: 29 kwie 2019, o 19:23
Model: V40
Silnik: 1.6
moc: 109
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Michal

Re: [v40 1.8 122km] Temperatura silnika

Post autor: stendeck » 5 sty 2021, o 21:02

Diab pisze:
29 lis 2020, o 18:30
Sprawidzłem. U mnie też nie ma odpowietrznika. Nic poza stanem płynu złego się nie dzieje. Przed wymianą przybywało trochę na rozgrzanym, po odkręceniu korka poziom się podnosił. Teraz też się podnosi, ale więcej, po odkręceniu korka jeszcze więcej go przybywa. Silnik się nie grzeje, węże twarde po rozgrzaniu, termostat prawidłowo się otwiera. Kiedyś syczało po odkręceniu korka, teraz jakby nie, ale przybywa płynu po bulgocie.
Cześć,

Chciałem spytać, czy udało Ci się ustalić przyczynę tego przybywania i ubywania płynu?

Pytam, bo mam w zasadzie od zawsze tak samo. Niedawno wymieniłem termostat (jest w końcu ciepło i wskazówka termometru osiąga połowę skali :suncool ), ale wahnięcia poziomu płynu są nadal.

Awatar użytkownika
Diab
Debeściak
Posty: 107
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:02
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Deblin
imię: Domek
Lokalizacja: w ałcie

Re: [v40 1.8 122km] Temperatura silnika

Post autor: Diab » 6 sty 2021, o 13:37

stendeck pisze:
5 sty 2021, o 21:02
Diab pisze:
29 lis 2020, o 18:30
Sprawidzłem. U mnie też nie ma odpowietrznika. Nic poza stanem płynu złego się nie dzieje. Przed wymianą przybywało trochę na rozgrzanym, po odkręceniu korka poziom się podnosił. Teraz też się podnosi, ale więcej, po odkręceniu korka jeszcze więcej go przybywa. Silnik się nie grzeje, węże twarde po rozgrzaniu, termostat prawidłowo się otwiera. Kiedyś syczało po odkręceniu korka, teraz jakby nie, ale przybywa płynu po bulgocie.
Cześć,

Chciałem spytać, czy udało Ci się ustalić przyczynę tego przybywania i ubywania płynu?

Pytam, bo mam w zasadzie od zawsze tak samo. Niedawno wymieniłem termostat (jest w końcu ciepło i wskazówka termometru osiąga połowę skali :suncool ), ale wahnięcia poziomu płynu są nadal.
Nie ustaliłem niczego. Nie wiem czy to prawidłowe zachowanie płynu po odkręceniu korka. Mam na myśli zwiekszający się jego poziom wraz z bulgotaniem.
Miałem zmieniany rozrząd ponad rok temu z pompą wody. Po tej zmianie na rozgrzanym silniku odkręcenie korka powodowało syczenie i tyle.
Wracając do sedna. Olałem to. Silnik był rozgrzewany do włączenia wentylatora, dolny wąż ciepły. Sam stan płynu już może nie świruje między zimnym, a gorącym tak jak na początku. Auto trzyma temp lepiej, silnik się nie przegrzewa. Więc szkoda nerwów. Zaraz wyjeżdzam, to na świeżo zdam relacje.

Awatar użytkownika
Diab
Debeściak
Posty: 107
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:02
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Deblin
imię: Domek
Lokalizacja: w ałcie

Re: [v40 1.8 122km] Temperatura silnika

Post autor: Diab » 6 sty 2021, o 17:04

Diab pisze:
6 sty 2021, o 13:37
stendeck pisze:
5 sty 2021, o 21:02
Diab pisze:
29 lis 2020, o 18:30
Sprawidzłem. U mnie też nie ma odpowietrznika. Nic poza stanem płynu złego się nie dzieje. Przed wymianą przybywało trochę na rozgrzanym, po odkręceniu korka poziom się podnosił. Teraz też się podnosi, ale więcej, po odkręceniu korka jeszcze więcej go przybywa. Silnik się nie grzeje, węże twarde po rozgrzaniu, termostat prawidłowo się otwiera. Kiedyś syczało po odkręceniu korka, teraz jakby nie, ale przybywa płynu po bulgocie.
Cześć,

Chciałem spytać, czy udało Ci się ustalić przyczynę tego przybywania i ubywania płynu?

Pytam, bo mam w zasadzie od zawsze tak samo. Niedawno wymieniłem termostat (jest w końcu ciepło i wskazówka termometru osiąga połowę skali :suncool ), ale wahnięcia poziomu płynu są nadal.
Nie ustaliłem niczego. Nie wiem czy to prawidłowe zachowanie płynu po odkręceniu korka. Mam na myśli zwiekszający się jego poziom wraz z bulgotaniem.
Miałem zmieniany rozrząd ponad rok temu z pompą wody. Po tej zmianie na rozgrzanym silniku odkręcenie korka powodowało syczenie i tyle.
Wracając do sedna. Olałem to. Silnik był rozgrzewany do włączenia wentylatora, dolny wąż ciepły. Sam stan płynu już może nie świruje między zimnym, a gorącym tak jak na początku. Auto trzyma temp lepiej, silnik się nie przegrzewa. Więc szkoda nerwów. Zaraz wyjeżdzam, to na świeżo zdam relacje.
Silnik zimny, stan płynu poniżej minimum. W zasadzie jedynie w szyjce zbiorniczka. Reszta w filmiku. Stan płynu po rozgrzaniu widoczny przed odkręceniem korka. https://youtu.be/zIvcV5XB4hk

Awatar użytkownika
stendeck
Turysta
Posty: 21
Rejestracja: 29 kwie 2019, o 19:23
Model: V40
Silnik: 1.6
moc: 109
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Michal

Re: [v40 1.8 122km] Temperatura silnika

Post autor: stendeck » 7 sty 2021, o 18:41

O, wielkie dzięki za kompleksową, multimedialną odpowiedź 8-)

U mnie aż tak dużych wahnięć nie ma, ale coś na rzeczy jest. Ale etiologia nieznana :) W sumie podszedłem podobnie jak Ty - nie dzieje się nic poza tym. Ewentualnie raz na jakiś czas dolewam trochę płynu.

Wielkie dzięki raz jeszcze.

Pozdrawiam,

Michał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”