[S/V40 all] Uszczelnianie flanszy tłumika

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
DARO35
Debeściak
Posty: 219
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 12:28
Model: v40
Silnik: 1,8
moc: 115
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Polska
imię: daro

Re: [S/V40 all] Uszczelnianie flanszy tłumika

Post autor: DARO35 » 27 cze 2020, o 06:30

Pasty(cementy) do układów wydechowych mają różne kolory od jasno szarych po bezowe czy nawet jasno brązowe , ale nie o kolor tu chodzi tylko o wytrzymałość temperaturowa i mechaniczna i czas utwardzania pod wpływem temperatury. W kwestii wytrzymałości temperaturowej to już pisałem że obok kata to "nie nada" bo tam za gorąco a jeśli chodzi o wytrzymałość mechaniczna to musi to wytrzymywać drgania i rozszerzalność metali (wiadomo jak tłumik zimny i się nagrzewa i na odwrót to metal pracuje),żeby się nie wykruszyła. Zastanawiam się teraz nad tą pasta do kominków co napisałeś ale ja bym chyba jednak w motoryzacyjnym kupił małe opakowanie pasty (cemantu) do tłumików bo jak nie wytrzyma ci ta pasta od kominków drgań to będzie dmuchać i robota od nowa (a bynajmniej ja tego nie lubię tzn. poprawiać czegoś na nowo), oraz ważny jest czas utwardzania pod wpływem temperatury (im szybszy tym lepiej - bo wiadomo mniejsze ryzyko wydmuchania pasty zanim się że stali) . W sprawie marek/producentów cementów do układów wydechowych to ja np. używam hiszpanskiej firmy Permatex - "cement do układów wydechowych" o wytrzymałości 1000 stopni (bez azbestu w składzie) ale przecież nie o marke tu chodzi bo inni producenci też są dobrzy czy to Bosal czy Wurtch itp.

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [S/V40 all] Uszczelnianie flanszy tłumika

Post autor: Janek_wro » 27 cze 2020, o 14:09

DARO35 pisze:
27 cze 2020, o 06:30
ja bym chyba jednak w motoryzacyjnym kupił małe opakowanie pasty (cemantu) do tłumików
OK, tak zrobię.
Dzięki wszystkim za rady.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”