[V40 1.9 D 115KM 2004r] Głowica do wymiany?

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
themdall
Turysta
Posty: 24
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 22:31
Model: V40
Silnik: 1,9D
moc: 115 KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: W

[V40 1.9 D 115KM 2004r] Głowica do wymiany?

Post autor: themdall » 11 sty 2021, o 17:44

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem temperatury silnika w moim aucie. Tzn ciągle jest zimny a jednocześnie wentylator ciągle pracuje. Na zegarach raz pokazuje że jest 70stopni a za chwilę 120... i znowu 70... Mechanik na początku stwierdził że uszkodzony jest czujnik temperatury. Wymiana nie rozwiązała problemu. Potem stwierdził uszkodzenie termostatu i pękniętą obudowę termostatu. Wymiana obu tych rzeczy nie rozwiązała problemu. Dziś stwierdził że gdzieś ubywa płyn chłodniczy i obstawia że gdzieś w głowicy bo w układzie chłodzenia panuje za wysokie ciśnienie. W związku z tym teraz radzi wymienić cała głowicę. Po dwóch nie trafionych diagnozach zastanawiam się czy ta trzecia diagnoza mechanika jest prawdziwa. Głowicę wymieniałem jakoś ponad rok temu więc już gwarancji nie ma a oczywiście była używana.
Jakieś pół roku temu raz podczas jazdy (około 40km/h bo dopiero co parę chwil temu ruszyłem ze skrzyżowania) tak po prostu zgasł mi silnik. Dotoczyłem sie na pobocze. Samochód nie chciał odpalić przez dobre parę minut. Nic na zegarach nie pokazywało że coś nie tak (temperaturę pokazywał 90st, żadna kontrolka awaryjna sie nie zapaliła). Po paru minutach auto normalnie odpaliło bez problemu i niepokojących objawów więc pojechałem dalej. Zapomniałem o temacie a on się nie powtórzył. Teraz mi mechanik mówi że to mogła być właśnie ta sytuacja w której nastąpiło uszkodzenie głowicy i że gdzieś tam zaczął się płyn chłodniczy dostawać.

Jak sądzicie czy diagnoza mechanika może być słuszna? Lepiej wymienić głowicę czy ją naprawiać? A może cały silnik wymienić? Raczej nie dostanę nowej głowicy do tego auta a chyba mam pecha do używanych części.

Awatar użytkownika
salom
Debeściak
Posty: 230
Rejestracja: 5 cze 2017, o 21:41
Model: V 40
Silnik: 1,9 TD
moc: 85 KW
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Otwock
imię: Krzysztof

Re: [V40 1.9 D 115KM 2004r] Głowica do wymiany?

Post autor: salom » 11 sty 2021, o 21:58

Jak jest pęknięta głowica, lub uszkodzona uszczelka pod głowicą, to objawem jest kłopot z ogrzewaniem, nie grzeje, lub z przerwami, wyrzuca przez korek płyn chłodniczy, oraz mogą dostawać się spaliny do zbiorniczka wyrównawczego.

Zmień mechanika, znajdż takiego co ogarnie sprawę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”