[S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Przechylony na lewo gorzej, odpala

Wszelkie problemy z mechaniką
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Ishtar
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2017, o 21:06
Model: V40
Silnik: 1,9TD
moc: 66kW
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Wyszkow
imię: Adrian

[S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Przechylony na lewo gorzej, odpala

Post autor: Ishtar » 14 wrz 2021, o 18:43

Cześć Wszystkim,
Jeśli źle umieściłem temat to przepraszam. Mam problem z odpalaniem i chciałem prosić o poradę. Dwa miesiące temu samochód zaczął nagle ciężko odpalać. Jest to benzyna + LPG. Zakrecilem LPG żeby wykluczyć jego nieszczelności i nic się nie zmieniło, wymieniłem filtr paliwa, pompę paliwa, akumulator i nic to nie pomogło. Założyłem zawór zwrotny na przewodzie paliwowym i trochę pomógł jednak wciąż jeśli lewe przednie koło będzie niżej od prawego to samochód ciężko odpala. Do pompy zaglądałem już dwa razy żeby się upewnić że czegoś nie schrzaniłem. Jeśli macie jakieś pomysły to bardzo proszę o poradę. Jestem samoukiem a to mój pierwszy samochód więc moze popełniam gdzieś jakiś podstawowy błąd. Dziękuję za wszelką pomoc :-)

Awatar użytkownika
Ishtar
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2017, o 21:06
Model: V40
Silnik: 1,9TD
moc: 66kW
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Wyszkow
imię: Adrian

Re: [S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Przechylony na lewo gorzej, odpala

Post autor: Ishtar » 26 cze 2023, o 19:38

Cześć, aktualizuje trochę temat bo nie mam już więcej pomysłów. Wymieniałem już pompe paliwa, rozrusznik, akumulator, zakładałem zawór zwrotny na przewodzie paliwowym, opróżniałem do zera instalacje LPG, sprawdziłem styki stacyjki i odpaliłem na krótko, wymieniałem świece, poprosiłem mechanika żeby przy okazji wymiany rozrządu sprawdził przewody od swiec, świece itd. Pomimo to wciąż jest ten sam problem: rozgrzany odpala od strzała ale wystarczy zostawić go na parę minut i zaczyna długo kręcić zanim odpali. Podczas jazdy wszystko jest okej, czasami zdaża się że jest mało dynamiczny ale nie wiem czy to nie wina starego automatu. Jeśli macie jakieś propozycje to z chęcią spróbuje :-) Dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Corkis
Posty: 11
Rejestracja: 16 sie 2023, o 11:58
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Ostroda
imię: Artur

Re: [S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Przechylony na lewo gorzej, odpala

Post autor: Corkis » 18 sie 2023, o 23:06

A przekaźnik pompy paliwa podkładałeś drugi ? To w sumie chyba już wszystko wymieniłeś.

Awatar użytkownika
Ishtar
Turysta
Posty: 26
Rejestracja: 12 lip 2017, o 21:06
Model: V40
Silnik: 1,9TD
moc: 66kW
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Wyszkow
imię: Adrian

Re: [S40 I, 01r, 1.8l, B4184S] Przechylony na lewo gorzej, odpala

Post autor: Ishtar » 19 wrz 2023, o 21:10

Minęło sporo czasu i przepraszam, że nie odpisałem na ostatni post, w między czasie sporo mi się wydarzyło prywatnie ale myślę, że udało się znaleźć problem. Objawy pogarszały się powoli miesiącami, i w końcu mogłem znaleźć usterkę. Regulator ciśnienia przepuszczał benzynę do podciśnienia i silnika, silnik był zalewany i ciężko odpalał. Nie jestem mechanikiem i nie wiem czy dało się to przewidzieć ale byłem z tym problemem już u paru mechaników i dopiero kiedy objawy się pogorszyły poprosiłem znajomego mechanika żeby dobrze się przyjrzał. Wszyscy pozostali mechanicy stwierdzali, że trzeba zajrzeć do silnika, znajomy mechanik też na początku to stwierdził ale jak poświęcił na samochód jeszcze trochę czasu to nie mógł uwierzyć ale postawił na regulator ciśnienia i zadziałało

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczne”