[volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Topson
Turysta
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2023, o 20:37
Model: V40
Silnik: 1.9T
moc: 147kw
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Ursykow
imię: Maciej

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: Topson » 3 gru 2023, o 23:10

U mnie była wersja kleju "glut", sporo jej zeszło druciakiem, póki co wszystko ładnie się trzyma.

Uszczelkę pod anteną faktycznie miałem starą, wymieniałem ją jakiś czas temu.

Awatar użytkownika
Diab
Debeściak
Posty: 122
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:02
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Deblin
imię: Domek
Lokalizacja: w ałcie

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: Diab » 1 sie 2024, o 19:13

Czy ktoś z Was zmieniał kolor podsufitki z jasnego na ciemny? Myślę o tym, ale słupki, uchwyty nad drzwiami, daszki, lampki pozostałyby jasne. Ciekawi mnie ostateczny rezultat.

Awatar użytkownika
Tomek81
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 10 gru 2023, o 15:54
Model: V40
Silnik: 2.0T
moc: 163
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Opole
imię: Tomek

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: Tomek81 » 2 sie 2024, o 07:37

Temat przerabiany wielokrotnie w grupie vag. Oklejałem sufity na czarno pozostawiając szare słupki efekt: do dupy niepodobny. Ale… może mieć swoich zwolenników.
Jak chcesz oklejać przednie słupki wiadomo w materiale więc można zmienić bez problemu. Pozostałe elementy jak słupki b c d i reszta szarych elementów , włącznie z daszkami można pomalować. Malowałem niejednokrotnie. Jak chcesz do porządku sprawdzają się farby do skór Colourlock, trzeba tylko zmienić stosunek utwardzacza do farby. Tak samo z top coat którym regulujemy stopień zmatowienia. Znaczki z lampek są normalnie do odtworzenia z szablonów dostępnych z neta

Awatar użytkownika
Diab
Debeściak
Posty: 122
Rejestracja: 25 sie 2019, o 10:02
Model: V40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Deblin
imię: Domek
Lokalizacja: w ałcie

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: Diab » 2 sie 2024, o 15:44

Mnie to zastanawia dlaczego dwa pierwsze słupki są szare, a dwa ostatnie czarne. Słupki mam w plastiku bez materiału na nich. Nie chcę bawić się w malowanie, a jedynie wymianę podsufitki. Najwyżej zostanie to co jest.

Awatar użytkownika
Robbie 70
Debeściak
Posty: 391
Rejestracja: 18 gru 2017, o 04:39
Model: V40
Silnik: B4184S2
moc: 122 KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Rybnik
imię: Pawel

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: Robbie 70 » 3 sty 2025, o 17:27

Może po taniości i na skróty....ale mnie sie podoba. I po głowie nie szura :-)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
mchmiel365
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2025, o 14:58
Model: V40
Silnik: 2.0T
moc: 163
Rocznik: 201
Skąd jesteś?: Olsztyn
imię: Michal

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: mchmiel365 » 7 mar 2025, o 15:43

U siebie miałem ten sam problem z podsufitka. Kupiłem klej specjalny do takich materiałów i sam to zrobiłem.

Niestety trzeba mieć dużo cierpliwości i najlepiej kogoś do pomocy, bo wyszło niestety kiepsko. Względy wizualne słabe no ale na głowę nie leci :)

Awatar użytkownika
Knefel17
Posty: 16
Rejestracja: 5 wrz 2025, o 16:30
Model: V40
Silnik: B6304T3
moc: 163KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Gorzkowice
imię: Daniel

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: Knefel17 » 18 maja 2026, o 23:32

Może ktoś aktualny klej polecić? Też będę kleił, może coś ciekawego wyszło ostatnio? Myślałem nad tymi klejami w sprayu, nada się to ?

Awatar użytkownika
machel
Turysta
Posty: 24
Rejestracja: 12 gru 2022, o 22:04
Model: V40
Silnik: 1.8 122
moc: KM
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Tymoteusz

Re: [volvo v40] Odklejająca się podsufitka

Post autor: machel » 22 maja 2026, o 04:41

Ja używałem B717 spray_kon. Trzyma już rok. Podsufitka zdjęta przeszorowana szczotką drucianą, umyta benzyną ekstraykcyjną. Parę tutoriali na YouTube, odrobina doświadczenia w klejeniu wykładzin w tramwajach i efekty jest zadowalający 😅. Ogólnie wyszło dobrze, w jednym miejscu za bardzo naciągnąłem materiał. A tak to spoko. Zrobiłem jeden błąd bo kupiłem najtańszą podsufitkę i ta gąbka pod spodem jest taka, że jak się naciśnie to zostaje dołek, taka jakby mało sprężysta

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”