[V40/S40 all] mieszek od biegów - starzejący się kolorek

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

[V40/S40 all] mieszek od biegów - starzejący się kolorek

Post autor: Janek_wro » 11 cze 2022, o 22:42

Wydaje mi się że skóra od mieszka zmiany biegów zaczyna robić się żółta. Może lekko zielonkawa. Nie pasuje do reszty szarości wnętrza. W każdym razie średnio to sie prezentuje.
Czy ktoś z Was ma doświadczenia jakies z barwieniem skór? Bo to skóra naturalna chyba jest? A skoro białko, to chyba jakieś barwniki do tego są. Chętnie zrobiłbym to w ciemniejszą szarość.
Przemyślenia mile widziane.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Lukceneus
Debeściak
Posty: 117
Rejestracja: 4 kwie 2021, o 13:58
Model: V40
Silnik: B4164S2 1.6
moc: 109KM 80kW
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Lukasz

Re: [V40/S40 all] mieszek od biegów - starzejący się kolorek

Post autor: Lukceneus » 12 cze 2022, o 08:39

Tak :? U mnie to samo wpada w taki nie za miły zielono-żólty... Myślę głośno o zestawie tonującym - taki jak używa się do regeneracji kierownicy. Jeżeli kierownica w teorii ma taki sam kolor jak mieszek to powinno być w 10'tke. 8-)
Obrazek

Awatar użytkownika
SzalonyŁoś
Debeściak
Posty: 105
Rejestracja: 8 cze 2020, o 11:54
Model: v40
Silnik: B4164S2
moc: 109
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: kraj
imię: poldek

Re: [V40/S40 all] mieszek od biegów - starzejący się kolorek

Post autor: SzalonyŁoś » 12 cze 2022, o 15:22

Bardzo dobre środki do takiego zabiegu do skóry są marki FURNITURE CLINIC
jest to szpachla, wypełniacz głębokich zadrapań, zmywacz do skóry , farby różnego koloru, lakiery bezbarwne miękkie (mat , półmat, połysk) i inne.
Będę u siebie przemalowywał fotele skórzane z beżu na ciemniejszy brąz z czarnym, to czytałem już trochę o tym i najlepsze środki to właśnie FURNITURE CLINIC produkcji Brytyjskiej.
Warto się nad nimi zastanowić.

Jest też Alcohol Cleaner już go używałem do przemywania skóry foteli i ładnie czyści.
Na stronie Firmy są filmiki z renowacji foteli skórzanych , warto sobie je oglądnąć.

Awatar użytkownika
CptKonwa
Posty: 8
Rejestracja: 3 maja 2022, o 18:03
Model: S40
Silnik: 1.9 td
moc: 115 KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Mateusz

Re: [V40/S40 all] mieszek od biegów - starzejący się kolorek

Post autor: CptKonwa » 15 cze 2023, o 16:24

Może zależy to od wersji wyposażenia, ale u mnie mieszek jest z ekoskóry, a to dziadostwo można chyba tylko sprayem do vinylu pomalować, takie tradycyjne farby do skóry tego w ogóle nie chwytają. Jak się ściągnie mieszek to łatwo można poznać, czy to ekoskóra, czy naturalna, bo eko ma od strony wewnętrznej taką tkaninową "siateczkę", natomiast naturalna skóra ma mizdrę (taki jakby meszek).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”