Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Vathaz
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 21:55
Model: V40
Silnik: B4204T3
moc: 163
Rocznik: 2003
wiek: 28
Skąd jesteś?: Kozienice
imię: Wojciech

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Vathaz » 2 maja 2021, o 23:48

Witam, podłączę się do tematu, dziecko 7 lat wyrosło z dotychczasowego fotelika. Poradźcie co jest lepsze pod kątem bezpieczeństwa zakup ori tylnej kanapy z fotelikami rozkładanymi czy zakup dodatkowego fotelika do 36 kg? Same foteliki volvo wyglądają ok wykorzystują oryginalne pasy, natomiast średnio jak dla mnie wygląda ochrona okolic głowy dziecka w postaci rozkładanych zagłówków, odnoszę po prostu wrażenie że są krótkie i ledwo okalają głowę dziecka. Używacie tego rozwiązania? Wiem że to ori volvo i "przemyślane" przez enginerów ;D ale chciałbym poznać opinie użytkowników tego rozwiązania. Tylną kanapę z dodatkowymi zagłówkami względem dodatkowego fotelika można kupić znacznie korzystniej ale zależy mi oczywiście na zdrowym rozsądku i bezpieczeństwie dziecka. Czy te "podwyższenia" to bezpiecznie rozwiązanie? Poradźcie coś bo namierzyłem tylną komplet kanapę z fotelikami z rozkładanymi zagłówkami pasującymi do mojej tapicerki i mam dylemat czy brać czy bezpieczniejszy dla dziecka będzie jednak dodatkowy fotelik? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Karola29
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2021, o 22:06
Model: A4
Silnik: 1.8
moc: 109KM
Rocznik: 2010
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Karolina

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Karola29 » 23 gru 2021, o 14:53

Witam! Jestem mamą kilkumiesięcznej Mai. Wraz z innymi mamami i ich dziećmi wybieramy się na kilkudniowy wypad. Jedziemy wszystkie busem dlatego wózka raczej nie wezmę i pomyślałam, że zakup nosidełka będzie dobrą opcją. Jedna z koleżanek ma to nosidełko doux-doux.pl/pl/nosidla-ergonomiczne-dla-dzieci-z-motywem-65 i zastanawiam się czy produkt ten będzie odpowiedni dla 8 miesięcznego dziecka. Jeśli jest tu jakaś osoba, która byłaby mi w stanie doradzić to będę bardzo wdzięczna.

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Janek_wro » 23 gru 2021, o 22:45

Tyle że temat dotyczy fotelików samochodowych, montowanych/ zakładanych do auta.
Karola29 pisze:
23 gru 2021, o 14:53
i pomyślałam, że zakup nosidełka będzie dobrą opcją. Jedna z koleżanek ma to nosidełko
Skoro koleżanka to ma, pytaj koleżankę. Będziesz mieć info z pierwszej ręki.
Karola29 pisze:
23 gru 2021, o 14:53
i zastanawiam się czy produkt ten będzie odpowiedni dla 8 miesięcznego dziecka.
Bardzo dużo zależy od samego dziecka. Niektóre dzieci uwielbiają, a niektóre nie znoszą być skrępowane nosidełkiem. Wierzgają się i beczą. Pamiętam jak kiedyś wziąłem na małą wycieczkę moją wówczas 6 miesięczną córcię. Przeżycia taty - bezcenne :zomby

Możesz poszukać wypożyczalni takich nosidełek, jeśli jesteś z większego miasta coś powinno się znaleźć. Dobra opcja jeśli to jednorazowa akcja. Poza tym można przekonać się czy dziecko zaakceptuje taki gadżet.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
majdan
Debeściak
Posty: 359
Rejestracja: 11 gru 2015, o 18:33
Model: V40
Silnik: 1.9 Di
moc: 102
Rocznik: 2002
wiek: 39
Skąd jesteś?: Tarnobrzeg
imię: Szczepan

[V40 ALL] Isofix na dwa fotele

Post autor: majdan » 11 lut 2023, o 20:58

Czy system mocowania fotelika isofix można założyć na dwa fotele, przód i tył? Mam potrzebę przepinania fotelika bez zbędnych komplikacji.

Awatar użytkownika
TopCzipsy
Posty: 6
Rejestracja: 24 sie 2018, o 15:07
Model: V40
Silnik: 1.9 di
moc: 102km
Rocznik: 2002
wiek: 22
Skąd jesteś?: Gdynia
imię: Wojciech

Re: [V40 ALL] Isofix na dwa fotele

Post autor: TopCzipsy » 26 lut 2023, o 12:37

majdan pisze:
11 lut 2023, o 20:58
Czy system mocowania fotelika isofix można założyć na dwa fotele, przód i tył? Mam potrzebę przepinania fotelika bez zbędnych komplikacji.
Tylko LT i PT, chyba że nie masz poduszki z przodu. Jak masz to się nie da jej wyłączyć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”