Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: qdlaty » 14 lis 2016, o 22:41

Panowie, zbliża się czas wymiany fotelików...będąc w sklepie sieciowym, z produktami dla dzieci i tam Pani poleciła mi zakup fotelika w.zakresie 9-36 kd marki Recaro Young sport hero. Czy ktoś z Was miał lub ma do czynienia z takim fotelikiem?
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: qdlaty » 1 gru 2016, o 11:37

Ok, więc napisze ja :) kupiłem te foteliki Regat o Young Sport Hero. Dzieci siedzą wygodnie, są dość mocno zabudowane, wiec mam nadzieję, ze bezpieczne. Póki co opinii nie wydał. Napisze coś po dłuższym okresie użytkowania. Co mogę polecić na dziś, to sklep Dziecięce Marzenia w Będzinie. Ceny super, możliwość targowania, a to lubię :) prowadzą też sprzedaż wysyłkową.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
jojO
Turysta
Posty: 29
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:43
Model: v40
Silnik: 1,9 DCI
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Jacek

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: jojO » 28 gru 2016, o 18:36

Czy ktoś z forumowiczów montował w V40 bazę Maxi Cosi 2Wayfix ? Pytam bo chciałbym wiedzieć czy pasuje i czy niema żadnych problemów z montażem. Sprzedawca w sklepie radził przymierzyć, niestety nie posiadał takowej na stanie.

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: qdlaty » 29 gru 2016, o 10:10

Problemów z montażem nie powinieneś mieć, ale przymierzyć to ja myślę, że trzeba obowiązkowo, bo nie wiadomo jak będzie z miejscem z tyłu. Ja w peugeocie 407 sw, gdzie jest więcej miejsca niż w V40 musiałem fotel pasażera przesunąć dość mocno do przodu żeby wsadzić fotelik maxi cosi Cabrio fix, ja miałem bazy family fix. Pamiętaj tylko o jednym, że decydując się na kolejny fotelik montowany do isofix (mówię tu o maxi cosi) nie zapniesz to pasami do innego samochodu, który nie ma isofix'a. Ostatnio przerabialiśmy wymianę fotelików i sporo się o tym dowiadywałem. Ja wiem, że bezpieczne są dzieci jeżdżące najdłużej Jak to możliwe tyłem, ale.Trzeba też popatrzeć na to z praktycznego punktu widzenia i ewentualnych podróży innymi samochodami.

Czy kwestia kupowania bazy 2Wayfix jest taką dobrą opcją...Ja bym nie kupił, ale to moje zdanie.
Na początku też się napalałem na isofix z zamiarem zakupu kolejnego fotelika, który będzie kompatybilny z moją bazą, ale po analizie doszedłem do wniosku, że to nie był super doskonały pomysł.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
bully
Volvo Fan
Posty: 2058
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 12:42
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1999
wiek: 34
Skąd jesteś?: Gora_Kalwaria
imię: Lukasz
Kontakt:

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: bully » 29 gru 2016, o 11:23

qdlaty pisze:Problemów z montażem nie powinieneś mieć, ale przymierzyć to ja myślę, że trzeba obowiązkowo, bo nie wiadomo jak będzie z miejscem z tyłu. Ja w peugeocie 407 sw, gdzie jest więcej miejsca niż w V40 musiałem fotel pasażera przesunąć dość mocno do przodu żeby wsadzić fotelik maxi cosi Cabrio fix, ja miałem bazy family fix. Pamiętaj tylko o jednym, że decydując się na kolejny fotelik montowany do isofix (mówię tu o maxi cosi) nie zapniesz to pasami do innego samochodu, który nie ma isofix'a. Ostatnio przerabialiśmy wymianę fotelików i sporo się o tym dowiadywałem. Ja wiem, że bezpieczne są dzieci jeżdżące najdłużej Jak to możliwe tyłem, ale.Trzeba też popatrzeć na to z praktycznego punktu widzenia i ewentualnych podróży innymi samochodami.

Czy kwestia kupowania bazy 2Wayfix jest taką dobrą opcją...Ja bym nie kupił, ale to moje zdanie.
Na początku też się napalałem na isofix z zamiarem zakupu kolejnego fotelika, który będzie kompatybilny z moją bazą, ale po analizie doszedłem do wniosku, że to nie był super doskonały pomysł.
Amen!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jojO
Turysta
Posty: 29
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:43
Model: v40
Silnik: 1,9 DCI
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Jacek

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: jojO » 29 gru 2016, o 11:25

qdlaty pisze:Czy kwestia kupowania bazy 2Wayfix jest taką dobrą opcją...Ja bym nie kupił, ale to moje zdanie.
Na początku też się napalałem na isofix z zamiarem zakupu kolejnego fotelika, który będzie kompatybilny z moją bazą, ale po analizie doszedłem do wniosku, że to nie był super doskonały pomysł.
Dzięki za opinię. Tak czy siak bazę przymierzę jak się pojawi w sklepie pod koniec stycznia. Co do praktyczności to owszem nad tym myślałem. Jestem na etapie rozważania ewentualnych rozwiązań i na dzień dzisiejszy nie wiem jeszcze co wybiorę. Jak będę przymierzał bazę, na pewno spróbuje tez przymierzyć fotelik zapinany na pasy, aby przekonać się ile jest z tym roboty.

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: qdlaty » 29 gru 2016, o 11:30

Nie ma z tym dużo roboty, fakt dla mnie przy blizniakach było łatwiej mieć isofix, bo jednym ruchem wypinalem foteliki. No i plusem było, to że mam isofix na przednim fotelu, więc wygoda na maksa. Na bazie dziecko jest wyżej i w późniejszym etapie nawet jeżdżąc w pierwszym foteliku coś widziało przez szybę boczną. Jak byś się decydował na family fix, to mam do sprzedania zestaw baza + fotelik Cabrio fix.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
jojO
Turysta
Posty: 29
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:43
Model: v40
Silnik: 1,9 DCI
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Jacek

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: jojO » 11 lut 2017, o 14:49

RE: qdlaty Jestem po przymiarce bazy 2wayfix i wszystko dobrze pasuje. Zaciekawiła mnie natomiast jedna rzecz. Po zamontowaniu nosidełka na bazie nie jest ono utwierdzono sztywno. Wyczuwalny jest dość spory luz. Sprzedawcy mówią, że tak jest w każdej bazie i faktycznie, przeglądając inne bazy i nosidełka było podobnie.
Pytanie czy u Ciebie było podobnie i czy podczas jazdy ten luz ma jakiś wpływ na komfort dziecka ?

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: qdlaty » 16 lut 2017, o 19:59

Jojo, przepraszam, że dopiero teraz, ale przeczytałem post i nie miałem wtedy czasu odpisać, a potem wypadło mi to z głowy.
Czy ten luz był dość spory..niewielki luz był, ale w żadnym wypadku to nie przeszkadzało w prawidłowym montażu, ani w użytkowaniu. Ja miałem family fix.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
jojO
Turysta
Posty: 29
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:43
Model: v40
Silnik: 1,9 DCI
moc: 115
Rocznik: 2004
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Jacek

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: jojO » 8 mar 2017, o 12:05

qdlaty pisze:Jojo, przepraszam, że dopiero teraz, ale przeczytałem post i nie miałem wtedy czasu odpisać, a potem wypadło mi to z głowy.
Czy ten luz był dość spory..niewielki luz był, ale w żadnym wypadku to nie przeszkadzało w prawidłowym montażu, ani w użytkowaniu. Ja miałem family fix.
Spoko, też mi umknęła Twoja odpowiedz :-)

Dzięki za zainteresowanie i odpowiedz. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”