Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
krasus
Debeściak
Posty: 116
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 10:51
Model: V40
Silnik: T4
moc: ?
Rocznik: 2001
wiek: 34
Skąd jesteś?: Eldz
imię: Kra

Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: krasus » 27 gru 2014, o 00:56

Są tu jacyś tatusiowie? Niebawem dołączam do tego zacnego grona i stoję przed wyborem fotelika. Powiedzmy, że markę już wybrałem - będzie to raczej Recaro dla malucha czyli young profi plus - po pierwsze dlatego, że Recaro :lol1: , a po drugie pomacałem asortyment w sklepach i nie wiem z czego to wynika ale wszystko po za Racaro jest szorstkie jak papier 120 :shock: . Jedynie te foteliki są mięciutkie i tam gdzie dzieciak może dotykać twarzą jest delikatny i miły w dotyku materiał. Reszta gorsza niż szara srajtaśma. Słyszałem o osławionych maxicossi, ale mój dzieciak nie będzie kładł buzi na taką nieprzyjemną tkaninę. Ale jeśli macie doświadczenie, to podzielcie się.

Druga sprawa to isofix - przydatne to czy nie? Ułatwia operowanie fotelikiem i poprawia bezpieczeństwo?
Oczywiście nie mam mocowania w aucie, także jak wygląda kupienie tego ustrojstwa do V40? Warto szukać tego i płacić dodatkowo czy spinanie pasami jest wystarczające?

Awatar użytkownika
Kubysz
Zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: 17 lis 2013, o 05:57
Model: V40
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Łódź
imię: Jakub

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Kubysz » 27 gru 2014, o 10:54

Mysle ze spinane pasem wystarcza. Mam Recaro wlasnie ale ja szukalem po kątem miekkosci siedziska , wszystkie inne w sklepie byly bardzo twarde. Zanim mlody sie urodzil kupilismy z zona trzy funkcyjny wozek i nosidelko wypinane z wozka sluzylo z poczatku do przewozenia mlodego , tez sprytnie spinane pasami wiec isofix nie byl potrzebny juz.

Awatar użytkownika
Extradd
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:36
Model: 1.9T
Silnik: B4194T
moc: 224KM
Rocznik: 1999
wiek: 7
Skąd jesteś?: Poland
imię: DD
Kontakt:

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Extradd » 27 gru 2014, o 11:27

Tylko trzeba się upewnić że pas nie będzie za krótki, jak coś to mam taką homologowany przedłużacz pasa bezpieczeństwa na sprzedaż.
Obrazek

Polub nas na facebooku- Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Dołącz do nas na Motostat.pl oraz na Google+

ViruS
Volvo Fan
Posty: 2082
Rejestracja: 27 sie 2014, o 06:06
Model: C70
Silnik: 2.0 T
moc: 273KM/413Nm
Rocznik: 2000
wiek: 34
Skąd jesteś?: Krakow
imię: Marcin

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: ViruS » 27 gru 2014, o 11:30

W Volvo są wystarczająco długie pasy, wiem że na pawno corsa B ma krótkie :P. Zapinannie pasem w zupełności wystarczy według mnie.
Downpipe 3";MBC PP;Wtryski;Turbo TD04HL-16T;APEX-40mm;fmic;heble 302mm
strojenie
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Extradd
Administrator
Posty: 5490
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 19:36
Model: 1.9T
Silnik: B4194T
moc: 224KM
Rocznik: 1999
wiek: 7
Skąd jesteś?: Poland
imię: DD
Kontakt:

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Extradd » 27 gru 2014, o 12:38

viruskrk pisze:W Volvo są wystarczająco długie pasy, wiem że na pawno corsa B ma krótkie :P. Zapinannie pasem w zupełności wystarczy według mnie.
Przecież ja nie ma opla a musiałem kupić ten pas więc dla Volvo :-)
Obrazek

Polub nas na facebooku- Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Dołącz do nas na Motostat.pl oraz na Google+

Awatar użytkownika
cosi
Friend
Posty: 294
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 13:59
Model: v70
Silnik: B5202S
moc: 126
Rocznik: 1998
wiek: 37
Skąd jesteś?: Kraków
imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: cosi » 27 gru 2014, o 13:20

krasus, ja mam tylko jedną uwagę i radę kup taki z którego łatwo można odpiąć to "miękutkie i delikatne" pokrycie i go wyprać

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: qdlaty » 27 gru 2014, o 17:11

a czy isofix występował w ogóle w V40? raczej się nie spotkałem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

Awatar użytkownika
Kubysz
Zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: 17 lis 2013, o 05:57
Model: V40
Silnik: 1.8 i
Rocznik: 2000
Skąd jesteś?: Łódź
imię: Jakub

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: Kubysz » 27 gru 2014, o 18:02

Moj model to Recaro Milano i bardzo latwo zdejmuje sie material do prania. Natomiast mija siostra kupila Maxicosi z wbudowanymi pasami i mozliwoscia zapiecia pasem samochodu , zdjecie z tego material do prania to wyzwanie. Podpinalem fotelik po obu stronach lewej i prawej a nawet z przodu i pasy sa wystarczajaco dlugie. Latem mozna dokupic taka misiowata poduszeczke na pas dla dziecka.

Awatar użytkownika
krasus
Debeściak
Posty: 116
Rejestracja: 11 wrz 2014, o 10:51
Model: V40
Silnik: T4
moc: ?
Rocznik: 2001
wiek: 34
Skąd jesteś?: Eldz
imię: Kra

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: krasus » 28 gru 2014, o 01:05

Dziękuję panowie za opinie, sporo dla mnie wnoszą. Jak wam coś jeszcze przyjdzie do głowy w tym temacie to piszcie :D
Kubysz - milano mam zamiar kupić jak już urośnie i będzie kolejny potrzebny, więc jeśli potwierdzasz że jest ok, to przekonuję się co raz bardziej :).
qdlaty - tak isofix był do S/V40 jako opcja. Bywają takie auta do sprzedania, ale samo mocowanie mega rzadko, nic nie znalazłem z wyjątkiem archiwów jakichś.

Cóz, wydaje mi się, że to jednak bezpieczniejsze jak wpinam się w konstrukcję samochodu bezpośrednio, a nie przez pasy. Nie mniej jednak nie mogę nic znaleźć do kupienia. Spróbuję jeszcze zaatakować ASO, ale obawiam się, że jeśli dostępne, to cena może mnie powalić :blackeye: . Także Recaro, jak się trafi mocowanie to ok, a jak nie to standardowo.

Awatar użytkownika
qdlaty
Moderator
Posty: 9095
Rejestracja: 29 cze 2013, o 20:40
Model: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDI
moc: 180 KM
Rocznik: 2017
wiek: 36
Skąd jesteś?: Siewierz
imię: Mateusz
Lokalizacja: Siewierz

Re: Fotelik dla dziecka... isofixy etc

Post autor: qdlaty » 18 sie 2015, o 10:11

Panie i Panowie, jak wiecie ja też w najbliższym czasie dołączam do grona tatusiów i pojawia się kłopot z fotelikiem, a właściwie dwoma foteikami... :)

Wybór mam niewielki bo tylko Max cosi, albo bliźniaczy produkt czyli One Safe, połowę tańszy, ale bez możliwości dołożenia isofixa.

Może macie jakieś doświadczenia z tymi podstawami isofixowymi? Teoretycznie jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż zapinanie pasami, ale niestety drogi to gips. Przy jednym foteliku koszty są w miarę do przyjęcia, natomiast przy dwóch fotelikach koszt robi się sporo wyższy.

Upierać się na maxi z isofixem, czy faktycznie sam pas jest wystarczający i przemyśleć zakup tych tańszych fotelików. Jak radzicie?

Kolejną sprawą która mnie odciąga od isofixa, to fakt, że ja żabą jeżdżę do pracy każdego dnia, żona z dziećmi zostanie w domu i będzie miała do dyspozycji inne auto, a podstawy np zostaną w moim aucie, bo bez sensu żeby ona za każdym razem montowała sobie podstawki do Scenia.

Czy zapinanie pasem jest dużo bardziej kłopotliwa niż isofix?
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Polub nas na facebooku - Forum Volvo S40 V40 i pokrewnych

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”