[V40 all] podłoga w bagażniku

Wszystko co dotyczy wnętrza auta
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik używając nawiasów [ ]
Format:[S40 2001] Opada podsufitka
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

[V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: Janek_wro » 22 paź 2019, o 08:26

Szanowni,

Mam mojego volviaka 3 miesiące, i ciągle się go uczę ;)
I nachodzą mnie różne dziwne pytania. Na przykład ostatnio - z jakiego materiału zrobiona jest wkładka podłogi w bagażniku? Wiecie ta pokrywa która przykrywa wnękę koła zapasowego. To jakaś blacha? HDF?, siakiś inny "motoryzacyjny kompozyt"?
Po wpakowaniu nieco cięższych zakupów (zgrzewka mleka, zgrzewka wody) objawia mi się wykrzywienie tego materiału, wyraźnie dostrzegalne odstające krawędzie.
Nieco mnie martwi, bo ja taki człowiek który to czasem ma potrzebę wozić a to kosiarkę, albo dwa wory zaprawy, bądź 8 paczek gresu.
Dotychczas miałem autko z twardą podłogą w bagażniku (zapasówka była na zewnątrz), więc tu "miękka podłoga" to dla mnie nieco zmartwienie.
Chyba na wożenie ciężkich rzeczy trzeba sobie ten bagażnik dozbroić w coś sztywnego? Nie wiem, jakaś nakładka na wierzch tego co jest? Macie jakieś patenty, wskazówki?
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
turboni
Volvo Fan
Posty: 3991
Rejestracja: 30 lip 2015, o 21:29
Model: S40
Silnik: B4194T
moc: 147KW/200KM
Rocznik: 1998
wiek: 40
Skąd jesteś?: Komorow
imię: Pawel

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: turboni » 22 paź 2019, o 09:19

W przedlifcie jest z twardego plastiku i nie odkształca się, a w polifcie bo też taką mam w komórce to jakiś sztywniejszy materiał ale i tak jest strasznie miękka.

Moja rada poszukaj od przedlifta :suncool
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 19
Rejestracja: 16 wrz 2019, o 20:22
Model: V40
Silnik: 2.0
moc: KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Kielce
imię: Marcin

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: maniaq » 22 paź 2019, o 09:21

Na Twoim miejscu wyciąłbym sobie z z płyty mdf czy osb kształt podłogi bagażnika i na czas przewożenia cięższego ładunku używał właśnie takiego rozwiązania :suncool
Sprawdź czy masz taką wytłoczkę piankową wkładaną w koło dojazdowe (jak będę miał chwilę to zrobię zdjęcie jak to wygląda), zapobiega trochę odkształcaniu tej pokrywy.

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: Janek_wro » 22 paź 2019, o 10:00

maniaq pisze:
22 paź 2019, o 09:21
Na Twoim miejscu wyciąłbym sobie z z płyty mdf czy osb kształt podłogi bagażnika i na czas przewożenia cięższego ładunku używał właśnie takiego rozwiązania :suncool
Również o jakichś takich sztywnych wkładkach myślałem. Tylko trzeba sprytnie dobrać materiał.
OSB to ostateczność, troczą się wióry trochę za bardzo. I te drzazgi odkurzyć trudno. Do MDF jakoś przekonania nie mam. Może dlatego że nie próbowałem. Myślałem nad płytami meblowymi paździerzowymi z laminatem. Choć nie wiem czy to nie armata na muchę ;)
maniaq pisze:
22 paź 2019, o 09:21
Sprawdź czy masz taką wytłoczkę piankową wkładaną w koło dojazdowe (jak będę miał chwilę to zrobię zdjęcie jak to wygląda), zapobiega trochę odkształcaniu tej pokrywy.
No właśnie żadnej wkładki piankowej tam nie mam, i jest chyba luz między kołem zapasowym, a tą pokrywą. Z tego powodu pewnie się zapada.
Może na początek potrenuję z dokładaniem płyt styro w to miejsce nad kołem zapasowym. Choć docelowo to nie jest rozwiązanie, bo stryro niczym nie osłonięty, też się mechanicznie "sypie". Będzie co odkurzać.
Fajnie byłoby zrobić sobie jakąś prowizoryczną "formę odlewniczą" i zrobić odlew z twardej pianki PU, takiej do okien.
Oczywiście wszystko to rzeźba niesamowita :omg: , ale zawsze lepszy rydz niż nic. :suncool

A oprócz tego myślę nad zabezpieczeniem bagażnika przed sypkimi materiałami budowlanymi, typu cement, gips, itp. Wiadomo z worków zawsze się coś sypie. A jak raz coś takiego wlezie w ten "szary misiaczek", to resztki zostaną już na amen. W najprostszej doraźnej postaci to przykrycie folią budowlaną. A docelowo może będzie jakaś niegruba guma, ładnie docięta na kształt. Wiem że były jakieś gotowe wykładziny gumowe do bagażnika, nawet z rantem. Ale pewnie cena zabija na miejscu. Szczerze powiem - nie googlałem za tym jeszcze.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 19
Rejestracja: 16 wrz 2019, o 20:22
Model: V40
Silnik: 2.0
moc: KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Kielce
imię: Marcin

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: maniaq » 22 paź 2019, o 10:13

Janek_wro pisze:
22 paź 2019, o 10:00
A docelowo może będzie jakaś niegruba guma, ładnie docięta na kształt. Wiem że były jakieś gotowe wykładziny gumowe do bagażnika, nawet z rantem. Ale pewnie cena zabija na miejscu. Szczerze powiem - nie googlałem za tym jeszcze.
Znalazłem taką, chyba do swojego V zamówię :)
https://allegro.pl/oferta/mata-dywanik- ... 6883913112
Obrazek

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: Janek_wro » 22 paź 2019, o 10:42

Faktycznie, cena nie zabija.
A co to jest ten prostokąt na środku? Tak symbolicznie, czy to jest nacięte, aby klapką w gumie do zapasowego koła się dostać? Jeśli już nacięte, to traci cały sens "gumy z rantem".
No i druga sprawa - jak ja widzę coś, polskiej produkcji, gdzie piszą "dopasowana do danego auta", to już mi się zapala w głowie lampka ostrzegawcza. Kupiłem gumowe dywaniki wnętrza "dopasowane do V40 I". Pasują jak pięść do gitary. Jedyny jako-tako pasował kierowcy. Reszta zupełnie nie.
No i nie pasowała lokalizacja żadnego z kołków mocowań.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: Janek_wro » 22 paź 2019, o 10:46

Zatem autopoprawka, na własny wniosek ;)
To nie może być na dostęp do koła. Pokrywa w V40 dochodzi do samego końca bagażnika, z tyłu.
Czyli strzelili sobie taki "ozdobnik".
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
maniaq
Posty: 19
Rejestracja: 16 wrz 2019, o 20:22
Model: V40
Silnik: 2.0
moc: KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Kielce
imię: Marcin

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: maniaq » 22 paź 2019, o 10:49

Janek_wro pisze:
22 paź 2019, o 10:46
Zatem autopoprawka, na własny wniosek ;)
To nie może być na dostęp do koła. Pokrywa w V40 dochodzi do samego końca bagażnika, z tyłu.
Czyli strzelili sobie taki "ozdobnik".
Wygląda na to że jest to miejsce na dołożenie wstawki z materiału, bo mają te maty w 2 rodzajach:

Obrazek
Obrazek

a czy dobrze pasuje to ciężko powiedzieć
Co ciekawe na ich stronie wersja bez materiału kosztuje 79zł a z materiałem 123zł.

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: Janek_wro » 22 paź 2019, o 10:57

maniaq pisze:
22 paź 2019, o 10:49
Wygląda na to że jest to miejsce na dołożenie wstawki z materiału, bo mają te maty w 2 rodzajach:
OK, rozsądny powód :)
maniaq pisze:
22 paź 2019, o 10:49
Co ciekawe na ich stronie wersja bez materiału kosztuje 79zł a z materiałem 123zł.
I jakoś jest inna, zwróć uwagę na kształt narożników przodu maty, i kąt ukosów przy nadkolach.
Warto jeszcze przy aukcjach zwrócić uwagę na to że zawsze prezentują zdjęcie włożonego w samochodzie "poglądowo", czyli guma pasuje idealnie... dla innego typu auta.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Yaro
Moderator
Posty: 8329
Rejestracja: 8 paź 2014, o 21:59
Model: C30/V40
Silnik: D4164T/B5254T12
moc: 109/254
Rocznik: 2013
wiek: 38
Skąd jesteś?: NowaPogorzel
imię: Piotrek

Re: [V40 all] podłoga w bagażniku

Post autor: Yaro » 22 paź 2019, o 18:07

Płyta wiórowa laminowana (meblowa jak to nazwałeś) to słaby wybór. Powierzchnia ok ale krawędź niezabezpieczona zacznie się sypać. Jak dla mnie trochę za mocno kombinujesz. Kup wkład na koło i problem z zapadaniem zniknie.
Tu masz link poglądowy bo aukcja już wygasła
https://archiwum.allegro.pl/oferta/styr ... 55621.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”