[V40 1.9di 95KM 99r] Czujniki zapięcia pasów

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [V40 1.9di 95KM 99r] Czujniki zapięcia pasów

Post autor: huntingspawn » 27 mar 2017, o 15:17

Sprawa rozwiązana, rozłączyłem wtyczkę od zapięcia pasów pod fotelem i ją zmostkowałem (za radą pajakka) . Po przekręceniu kluczyka pikacz działa, czyli coś jest walnięte w zapięciu pasa.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reperandt
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2017, o 10:24
Model: v40
Silnik: 1.8
moc: 115 KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Podkarpackie
imię: Bart

Re: [V40 1.9di 95KM 99r] Czujniki zapięcia pasów

Post autor: reperandt » 19 gru 2017, o 12:40

Panowie, a co w przypadku gdy po wyjęciu przekaźnika kontrolka dalej pika? Wyjąłem przekaźnik odpowiedzialny za SRS i wciąż pika. Wyjąłem też przekaźnik od kierunkowskazów - wciąż pika. W aucie po zakupie brakowało zapięcia pasa kierowcy, kupiłem zapięcie od polifta, ale ma inną wtyczkę. Podłączyłem też te kable spod fotela "na dziko" do zapięcia myśląc że może wtyczka inna ale zadziała - niestety. Złączyłem ze sobą kable od wtyczki pod fotelem - wciąż pika. Czy rozłączenie kabla nr 5 w lampce sufitowej rozwiąże problem? Trochę w to wątpię biorąc pod uwagę fakt, że wyjęcie przekaźników nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Pikanie słychać cały czas, od momentu przekręcenia kluczyka.

huntingspawn
Debeściak
Posty: 468
Rejestracja: 22 wrz 2016, o 16:57
Model: v40
Silnik: 2.0
moc: 140KM
Rocznik: 1996
wiek: 33
Skąd jesteś?: Ostojow
imię: Bartek

Re: [V40 1.9di 95KM 99r] Czujniki zapięcia pasów

Post autor: huntingspawn » 21 gru 2017, o 16:29

reperandt pisze:Wyjąłem też przekaźnik od kierunkowskazów
Masz na myśli ten duży środkowy przekaźnik w białej obudowie?
Obrazek
On odpowiada za kierunki i przypominajkę pasa i moim zdaniem po jego wyjęciu nic nie powinno cykać.
reperandt pisze:Złączyłem ze sobą kable od wtyczki pod fotelem - wciąż pika
Jeśli złączyłeś (zmostkowałeś) kable ze sobą to nie ma wyjścia, będzie cykać. Zobacz wcześniejsze posty.
reperandt pisze:kupiłem zapięcie od polifta, ale ma inną wtyczkę. Podłączyłem też te kable spod fotela "na dziko" do zapięcia myśląc że może wtyczka inna ale zadziała - niestety.
Ta opcja też nie zadziała, wiem bo też próbowałem.
Jeżeli jesteś zainteresowany, żeby zlikwidować w ogóle przypominajkę to mam gdzieś swoje stare zapięcie. Na nim przypominajka milczała cały czas i nic nie trzeba kombinować przy lampce. Ja akurat chciałem mieć to sprawne, więc wymieniłem na inne zapięcie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
reperandt
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2017, o 10:24
Model: v40
Silnik: 1.8
moc: 115 KM
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Podkarpackie
imię: Bart

Re: [V40 1.9di 95KM 99r] Czujniki zapięcia pasów

Post autor: reperandt » 21 gru 2017, o 20:56

Temat załatwiony - najzwyczajniej w świecie wyciągnąłem diodę z lampki pod sufitem, która sygnalizuje niezapięte pasy. Po jej wyjęciu przestało cykać.

Co do przekaźników to prawdopodobnie się pomyliłem - wyciągnąłem przekaźnik, którego zdjęcie wstawił Kajek na drugiej stronie tego tematu. I po lewej od niego miałem drugi podobny przekaźnik i jego też wyjąłem. Suma sumarum, żaden z nich nie był przekaźnikiem od kierunkowskazów, ale wyjęcie obu nie spowodowało zaprzestania cykania ;)

Awatar użytkownika
donkurakos
Posty: 19
Rejestracja: 30 mar 2019, o 13:47
Model: S40
Silnik: 1.8
moc: 85KW
Rocznik: 1999
Skąd jesteś?: Holandia
imię: Wojtek

Re: [V40 1.9di 95KM 99r] Czujniki zapięcia pasów

Post autor: donkurakos » 5 kwie 2019, o 14:38

Witam. W moim przypadku przekaznik od "pykadelka" byl rowniez odpowiedzialny za kierunkowskazy, po jego wyjeciu, owszem przestalo przypominac o pasach, ale kierunki tez zniknely, wiec przekaznik spowrotem a ja w strone diody, sciezka przy diodzie uszkodzona i problem pykania ustal. Dzieki za pomoc.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Lukalago
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2020, o 22:37
Model: V40
Silnik: 1.9Di
moc: 102KM
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Szczecin
imię: Lukasz

Re: [V40 1.9di 95KM 99r] Czujniki zapięcia pasów

Post autor: Lukalago » 11 kwie 2021, o 21:37

Dla tych którym nie działają patenty z diodą LED itp...

Volvo V40 - 2003r polift:

Odnajdujemy skrzynkę z bezpiecznikami pod kierownicą (lewy boczek) - trzeba wcześniej zdjąć plastikową osłonę żeby było wygodniej.
Odnajdujemy białą kostkę (patrz foto) i przecinamy przewód zielono-czerwony (przewód ten odpowiada z wzbudzenie przerywacza przy niezapiętych pasach). Oczywiście przecięty przewód należy zaizolować.

Po tym zabiegu pykadełko/brzęczyk nas nie denerwuje.
Dioda LED nadal będzie nas informować o niezapiętych pasach.
Kierunkowskazy oraz awaryjne działają poprawnie.

(Foto skrzynki z bezpiecznikami poglądowe, żeby było wiadomo czego szukać ;) )
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”