[V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
fraglesiak
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 22 cze 2017, o 21:05
Model: s 40
Silnik: 1.8 (B4184S)
moc: 115
Rocznik: 96
wiek: 48
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzycho

Re: [V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Post autor: fraglesiak » 11 wrz 2017, o 22:44

bully, Może jaśniej... Na schemacie są opisane światła w trzech pozycjach i tak postojowe i wtedy świeca przednie i dwa czerwone zewnętrzne tylne ,schemat z włącznikiem. Potem mamy drugi schemat i opisane jako Pozycyjne i wtedy wychodzi że mamy włączone tak samo przednie ale dwa drugie tylne wewnętrzne i obrysy tu przednie mają schemat z włącznikiem ale tylne idą tylko przez przekaźnik i oprócz wspomnianych lamp mają jeszcze tablicę rejestracyjną i świeca tylko po włączeniu zapłonu i ustawieniu włącznika na Postojowe lub Mijania,na zerze powinny być wyłączone... A Mijania mamy łączone przednie H4 i wszystkie 4 czerwone oraz obrysy, i tu schemat z włącznikiem na przód a tył po przekaźniku. Tak wychodzi ze schematu jak patrzę... I teraz w przypadku naszych przełączników na 0 gdzie powinna być cisza są Mijania+pozycyjne na środku Postoje i po prawej znowu Mijania+pozycyjne. (Nie wiem czy tak w skandynawi ma być ale u nas raczej nie) W Europie mamy Pozycyjne które są zarazem postojowymi oraz Mijania i już. No i najczęściej jest to jedna lampa tylna lewa i prawa i przednia a w naszych jest to podzielone na podwójną lampę lewą i prawą, i tu kombinacja była z instalacją co jest trochę pokręcone i zagmatwane... Ogólnie wyglądać to powinno tak że po włączeniu zapłonu zapalą się pozycje z obrysami nie ważne czy będzie włącznik na Postojowych czy na mijania ale na 0 nie powinno być nic. Natomiast gdy wyłączymy zapłon to gdy mamy włączone Postojowe wtedy gasną same obrysy oraz dwie czerwone wewnętrzne a zostają przednie i tylne czerwone zewnętrzne. Jak będzie włącznik na mijania gaśnie wszystko po wyłączeniu zapłonu. Zero jest cały czas martwe i tak powinno być a w naszych zero zachowuje się dokładnie jak pozycja Mijania. W tym wypadku nie mamy możliwości odpalenia auta bez chwilowej straty napięcia bo w momencie przekręcenia stacyjki zawsze coś się zaświeci i dopiero podczas rozruchu gaśnie a potem się zapala. W momencie słabej baterii może być to dodatkowy gwóźdź że nie zapalimy bo zamiast po chwili odczekania i próbie odpalenia energią która powiedzmy by się może zebrała na ruszenie rozrusznika niestety zostanie połknięta przez komplet żarówek przed startem...to takie gdybanie ale...miałem takie przypadki zimą kiedyś...

Awatar użytkownika
bully
Volvo Fan
Posty: 2058
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 12:42
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1999
wiek: 34
Skąd jesteś?: Gora_Kalwaria
imię: Lukasz
Kontakt:

Re: [V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Post autor: bully » 12 wrz 2017, o 08:55

fraglesiak, to miało być jaśniej? :biggrin: :biggrin: :biggrin: - bez napinki, za pierwszym razem zrozumiałem o co chodzi, a teraz wyszło jak dla mnie bardziej skomplikowane.
Rozumiem, że rozkminiasz nadmiernie skomplikowaną instalacje świateł i chwała Ci za to (poważnie). Ale mi tylko chodziło o to, że zgodnie z nazewnictwem u nas nie ma świateł postojowych (światła postojowe można zapalić tylko z jednej strony - lewej lub prawej), u nas są tylko światła pozycyjne (często mylnie [przeze mnie też] nazywane postojowymi), a mijania to są tylko światła z przodu (w podstawowej wersji przedlifta - tylko te z żarówką H4).

Tak się tylko wtrąciłem z tym wczesniej ;) - nie traktuj tego jak wrzutkę. :beer:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
fraglesiak
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 22 cze 2017, o 21:05
Model: s 40
Silnik: 1.8 (B4184S)
moc: 115
Rocznik: 96
wiek: 48
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzycho

Re: [V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Post autor: fraglesiak » 12 wrz 2017, o 09:50

bully, Spoko ja się nie napinam za długo się bawiłem w takie różne klocki i wiem że nieraz ciężko coś opisać tym bardziej że u nas z nazwami różnie jest. Mijania z przoda tylko oki, ja napisałem co razem z tym się jara... Pozycyjne też oki. I tak jak mówisz w zachodnich Postojowe to lewa lub prawa strona a w niektórych obie... w naszych Volwinach wychodzi że tylko obie...widać że jest różnorako zależy jak się producentowi widziało ;)

Awatar użytkownika
Janeczek1123
Debeściak
Posty: 103
Rejestracja: 26 lip 2017, o 09:12
Model: v40
Silnik: D4192T3
moc: 115
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Lubelskie
imię: Arek

Re: [V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Post autor: Janeczek1123 » 20 wrz 2017, o 18:31

kp070 pisze:A tak sprawdzałeś?

Przełącznik świateł głównych ustawić w położeniu załączonych świateł pozycyjnych (po środku).
Wyłącznik zapłonu ustawić w położeniu „II”.
Dźwignię przełącznika świateł drogowych pociągnąć do siebie.
Obrócić przełącznik świateł głównych w położenie „0”.
Ale i tak w dalszym ciągu nie wiadomo jak to cofnąć.

Awatar użytkownika
fraglesiak
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: 22 cze 2017, o 21:05
Model: s 40
Silnik: 1.8 (B4184S)
moc: 115
Rocznik: 96
wiek: 48
Skąd jesteś?: Lodz
imię: Krzycho

Re: [V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Post autor: fraglesiak » 21 wrz 2017, o 16:35

Janeczek1123, ta kombinacja działa w poliftach. Tam jest całkiem inne wejście kostki itd...sprawdzałem nic to nie daje... Na razie mam pauze z modami, za dużo na głowie. Jak ruszę do przodu to dam manuala co i jak... 8-)

Awatar użytkownika
Janeczek1123
Debeściak
Posty: 103
Rejestracja: 26 lip 2017, o 09:12
Model: v40
Silnik: D4192T3
moc: 115
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Lubelskie
imię: Arek

Re: [V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Post autor: Janeczek1123 » 22 wrz 2017, o 21:17

fraglesiak Po części rozumiem. ta kombinacja załączy mijania na pozycji przełącznika zero ale i także później ponownie zastosowana wyłączy mijania na zero - powróci do stanu przed kombinacji ? W sumie w 3/4 wątek dotyczy przedliftów, ale warto rozwiązać tutaj tą kwestię.

Awatar użytkownika
gelounreal
Posty: 8
Rejestracja: 25 wrz 2021, o 13:55
Model: v40
Silnik: 1,6
moc: 1,6
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Lublin
imię: Grzegorz

Re: [V40 1.8 98r] Jak wyłaczyc swiatła mijania

Post autor: gelounreal » 21 sie 2022, o 07:48

Anthon123 pisze:
11 mar 2017, o 21:34
Anthon123 pisze:Witam mam pytanie czy da rade wyłaczyc swiatła mijania przed liift zeby był na pozycji 0
PS podobno jakis pin trzeba było wyrwać
Tak po wyjęciu pinu nr 9 przewód żółto niebieski grubszy ,światła mijania nie będą świecić lecz reszta zostanie włączona (pozycja i obrys ).
Ja tak zrobiłem by mi się LED włączał automatycznie ( własne światła dzienne )😁.
Ps. Ja mam włącznik bez kabelka .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”