[V40 2.0D 13r] Problem z immobilizerem

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
daniel1234
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2020, o 11:29
Model: v40
Silnik: 2.0D
moc: 150KM
Rocznik: 2013
Skąd jesteś?: Glogow
imię: Daniel

[V40 2.0D 13r] Problem z immobilizerem

Post autor: daniel1234 » 9 mar 2020, o 11:39

Witam wszystkich. Jestem nowy, więc przepraszam jeżeli powielam temat, ale próbowałem znaleźć coś pasującego i nie udało mi się.
Posiadam Volvo V40 II z 2013 roku z silnikiem 2.0D 150KM. Ostatnio mam z nim problem. Pilot do auta normalnie otwiera i zamyka drzwi, ale po włożeniu go do stacyjki, wciśnięciu sprzęgła auto odpala i odrazu samoczynnie gaśnie. NIe dzieje się to zawsze, a czasem muszę dwa, trzy razy spróbować, aż w końcu odpali normalnie. Ostatnio auto zwariowało, odpaliło, odrazu zgasło, znów odpaliło, zgasło, chwilę jakby rozrusznik powoli pokręcił i ja już przyciskiem przerwałem odpadnie. Wrzuciło mi błąd, sprawdź układ immobilizera. Wziąłem drugi pilot i przez dwa dni auto odpalało od strzała, do dziś, gdzie znów na parkingu dwa razy nie mogłem go odpalić. Spróbowałem bez wciśniętego sprzęgła, pokazało komunikat włącz zapłon i, że kluczyk poza autem ( a był w stacyjce). Od czego zacząć diagnozę tego. Może polecacie jakiegoś mechanika, w okolicy Głogowa na dolnym śląsku?

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: V40 II problem z immobilizerem

Post autor: Janek_wro » 9 mar 2020, o 11:53

daniel1234 pisze:
9 mar 2020, o 11:39
Witam wszystkich. Jestem nowy, więc przepraszam jeżeli powielam temat, ale próbowałem znaleźć coś pasującego i nie udało mi się.
Posiadam Volvo V40 II z 2013 roku z silnikiem 2.0D 150KM. Ostatnio mam z nim problem. Pilot do auta normalnie otwiera i zamyka drzwi, ale po włożeniu go do stacyjki, wciśnięciu sprzęgła auto odpala i odrazu samoczynnie gaśnie. NIe dzieje się to zawsze, a czasem muszę dwa, trzy razy spróbować, aż w końcu odpali normalnie. Ostatnio auto zwariowało, odpaliło, odrazu zgasło, znów odpaliło, zgasło, chwilę jakby rozrusznik powoli pokręcił i ja już przyciskiem przerwałem odpadnie. Wrzuciło mi błąd, sprawdź układ immobilizera. Wziąłem drugi pilot i przez dwa dni auto odpalało od strzała, do dziś, gdzie znów na parkingu dwa razy nie mogłem go odpalić. Spróbowałem bez wciśniętego sprzęgła, pokazało komunikat włącz zapłon i, że kluczyk poza autem ( a był w stacyjce). Od czego zacząć diagnozę tego. Może polecacie jakiegoś mechanika, w okolicy Głogowa na dolnym śląsku?
Wprawdzie na V40 II się nie wyznaję zupełnie. Ale z wiedzy ogólnej - wygląda na usterki przy pętli immo wokół stacyjki (taka antena pierścieniowa, która zasila pestkę immo, i prowadzi z nią komunikację). Może być zły kontakt na wtyku. Może nawet stacyjka daje podobne objawy, skoro daje Ci komunikat "włącz zapłon", pomimo włączonej stacyjki.
Zamiast mechanika, wybierz się najpierw do elektryka/elektronika samochodwego. Możliwe że to usterka dość standardowa w tym modelu, i od razu będą wiedzieli co zrobić.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
daniel1234
Posty: 2
Rejestracja: 9 mar 2020, o 11:29
Model: v40
Silnik: 2.0D
moc: 150KM
Rocznik: 2013
Skąd jesteś?: Glogow
imię: Daniel

Re: V40 II problem z immobilizerem

Post autor: daniel1234 » 9 mar 2020, o 12:06

Za dwa dni jestem umówiony z elektromechanikiem. ale już kiedyś miałem problem z innym autem i wiem, że w mojej okolicy trudno jest o kogoś kto ogarnia temat i nie nakłamie przy okazji. To jest chyba pierwszy taki przypadek, bo już chyba cały internet przeczytałem i o v40 II nie ma nic na ten temat :help:

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: V40 II problem z immobilizerem

Post autor: Janek_wro » 9 mar 2020, o 12:15

daniel1234 pisze:
9 mar 2020, o 12:06
w mojej okolicy trudno jest o kogoś kto ogarnia temat i nie nakłamie przy okazji
Niechaj podłącza do komputera i Ci pokaże jakie są DTC. Ewentualnie zrób z tego zrzut ekranu, i wklej tutaj.
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mov45
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2021, o 14:43
Model: V40
Silnik: 2.0D
moc: 150
Rocznik: 2013
Skąd jesteś?: Wawa
imię: Przemek

Re: [V40 2.0D 13r] Problem z immobilizerem

Post autor: mov45 » 22 cze 2022, o 21:15

Daniel czy udało ci się rozwiązać problem, mam to samo i nie mogę dojść o co chodzi...
3 mechaników wymiana cemu i dalej nic...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”