[V40,01r 2.0t 121kW,] przerywanie silnika

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
tyrael22
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2020, o 17:15
Model: v40
Silnik: 2.0T
moc: 165KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Pila
imię: Dawid

[V40,01r 2.0t 121kW,] przerywanie silnika

Post autor: tyrael22 » 30 kwie 2021, o 10:58

Witam,

Po ostatniej wymianie oleju, filtra oleju i powietrza zauważyłem, że podczas gdy wciskam gaz w podłogę lub chce po prostu wyprzedzić zaczyna mi coś przerywać silnik jakby czegoś brakowało.
Myślałem że zapchany przepływomierz, ale wyciągnąłem filtr powietrza na chwilkę i nadal to samo.
Zajrzałem do świec i cewek no i tutaj zauważyłem jedna świeca troszeczkę bardziej osmolona, ale jedna cewka pod strony świec miała taki zapach mocno kwaśno metaliczny. Lekko przeczyściłem świece(NGK), i w sumie nic się nie zmieniło.
Zaczyna mi przerywać tylko jak silnik jest pod obciążeniem czyli ruszenie z jedynki intensywnie lub but w podłogę. Nie zawsze się to dzieję, ale wole to zrobić za wczasu.
Zauważyłem również, że kable które idą od cewek do czujnika zmiennych faz rozrządu w jednym miejscu przetarty to zrobiłem izolację. Byłem również zdziwiony widokiem jakiegoś tranzystorka lub rezystora w kablach.
Niestety nie mam oprogramowania by sprawdzić błędy. Mam kabel OBD II, ale jak się naczytałem, że nie każdy kabel będzie działał lub oprogramowanie wybrane pod mój model i rocznik czyli Vida i kombinację norweskie to odpuściłem temat. Chyba, że jest gdzieś temat od A do Z to ogarnę sprawę bo w wyszukaj nie ma tej opcji.

Na ten moment wymienię świecę i zobaczę co się będzie działo.

Jakieś sugestię ? Może cewka pada? jedną wymieniłem ponad 2 lata temu, a druga została.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
memento89
Turysta
Posty: 42
Rejestracja: 18 maja 2019, o 07:58
Model: Volvo
Silnik: B4194T
moc: 200km
Rocznik: 1998
Skąd jesteś?: Bydgoszcz
imię: Piotr

Re: [V40,01r 2.0t 121kW,] przerywanie silnika

Post autor: memento89 » 31 maja 2021, o 11:21

W b4194t miałem podobnie i po wymianie świec, kabli i cewek przeszło ale u mnie nie ma zmiennych faz rozrządu. Poradziłeś sobie już z tym??

Awatar użytkownika
tyrael22
Posty: 3
Rejestracja: 9 lut 2020, o 17:15
Model: v40
Silnik: 2.0T
moc: 165KM
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Pila
imię: Dawid

Re: [V40,01r 2.0t 121kW,] przerywanie silnika

Post autor: tyrael22 » 16 cze 2021, o 08:58

Świece wymienione kable sprawdziłem ok, ale zero zmiany w zachowaniu.
Dopiero jak zabrałem się za sprawdzanie kabli od cewek do zmiennych faz okazało się, że nasi tu byli.
Kable lutowane, poklejone i znalazłem kable przetarte. Uciąłem zalutowałem taśma izolacyjna i zdało egzamin.
Jeszcze masa zamocowana na bloku silnika kabel mega twardy więc do wymiany.
Jednak czasem zdarzy mu się jeszcze taki wybryk, więc w wolnej chwili wymiana wszystkich kabli. Podeślę zdjęcie w wolnej chwili jak to wyglądało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”