Volvo V60 286km hybrid

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
koskak
Posty: 4
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 10:13
Model: V40
Silnik: 1.9 102
moc: Km
Rocznik: 2002
Skąd jesteś?: Warszawa
imię: Grzegorz

Volvo V60 286km hybrid

Post autor: koskak » 19 cze 2021, o 21:44

Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby

Witam
Volvo V60 hybrid 2.4 d 215 km.
Mam problem na wyświetlaczu pojawia mi się komunikat: układ silnika wymagany serwis.
Na początku zaczęło się od serwisu olejowego,pojechałem na komputer wykasowali serwis olejowy.
Dzień po tej wizycie zapalił się komunikat niski stan oleju dolej 0.5 l. Oczywiście dolałem, komunikat znikł ale tylko na jakiś czas, po sprawdzeniu na desce rozdzielczej stanu oleju pokazywało niski stan oleju i komunikat niski stan oleju dolej 0.5 powrócił.
Zadzwoniłem do mechanika polecił by dolać.
Dolałem te pół litra co już było łącznie litr. Po przejechaniu jakiś 20 km pojawił się komunikat układ silnika wymagany serwis.
Po włączeniu zapłonu pokazywało na desce rozdzielczej stan oleju na max do końca, ostatnio już tylko pokazuje napis niedostępny.nie wiadomo ile oleju.
Dodam że jak wyskakiwało mi dolej 0.5 l oleju nie wiedziałem jak się sprawdza poziom oleju, mam auto od nie dawna.
Czy to może być uszkodzony czujnik poziomu oleju,czy pomoże jego wymiana,czy komunikat po wymianie zniknie z deski rozdzielczej?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”