[V40 645 2001] Przewody wskaźnika poziomu paliwa biegunowość?

Wszelkie problemy Elektro-mechanicznej lub elektronicznej
Regulamin forum
Zakładając nowy temat proszę dokładnie opisać auto podając model, rocznik i silnik używając nawiasów [ ]
Format:
[V40 T4 99r] montaż MBC
[S40 B4184S 2003] Wahacze przód
[V40 all] Ogrzewanie tylnej szyby
Awatar użytkownika
zsolarewicz
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: 16 cze 2020, o 19:43
Model: v40
Silnik: 1.8
moc: 122
Rocznik: 2001
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: zibi

[V40 645 2001] Przewody wskaźnika poziomu paliwa biegunowość?

Post autor: zsolarewicz » 1 lip 2021, o 18:13

Czesc i czolem,

Temat walkowany ALE takie nie znalazlem./pewnie zaraz dostane bana albo co.. :suncool /

Musialem wymienic pompe/sama pompe/ w zespole ssaka i urwalem przewody od wskaznika poziomu paliwa.
Oczywiscie przylutowalem z powrotem/oba czarne-takie same/ ale pokazuje mi nieco ponad rezerwe, dotankowalem i dalej to samo.
Tam jest potencjometr/przerywana sciezka oporowa/: czy dobrze rozumiem ,ze na pradzie stalym to moze miec znaczenie jak je podlaczylem i nalezaloby zamienic miejscami ?

Pozdr

Awatar użytkownika
Janek_wro
Administrator
Posty: 1231
Rejestracja: 14 lip 2019, o 14:12
Model: V40
Silnik: B4204S2
moc: 136KM
Rocznik: 2004
wiek: 44
Skąd jesteś?: Wroclaw
imię: Janek

Re: [V40 645 2001] Przewody wskaźnika poziomu paliwa biegunowość?

Post autor: Janek_wro » 2 lip 2021, o 08:56

zsolarewicz pisze:
1 lip 2021, o 18:13
pewnie zaraz dostane bana albo co.. :suncool /
noooo... już przestań się użalać nad banem ;)
zsolarewicz pisze:
1 lip 2021, o 18:13
Musialem wymienic pompe/sama pompe/ w zespole ssaka i urwalem przewody od wskaznika poziomu paliwa.
Oczywiscie przylutowalem z powrotem/oba czarne-takie same/ ale pokazuje mi nieco ponad rezerwe, dotankowalem i dalej to samo.
W którym miejscu urwałeś? Przy ceramicznej płytce? Żadne ścieżki przy tym nie ucierpiały?
zsolarewicz pisze:
1 lip 2021, o 18:13
Tam jest potencjometr/przerywana sciezka oporowa/: czy dobrze rozumiem ,ze na pradzie stalym to moze miec znaczenie jak je podlaczylem i nalezaloby zamienic miejscami ?
Jeśli są tylko dwa przewody, i nie ma kontaktu z masą, prowadzonej poza tymi przewodami to nie ma znaczenia. Sprawdziłem Ci na schemacie elektr. Są tylko dwa doprowadzenia elektryczne tego potencjometru.

Upewnij się, czy:
- mechanicznie nie pogiąłeś ramienia pływaka - wiem, może być trudne jak nie masz porównania.
- ramię porusza się bez stawiania oporu, bez zacinania się
- czy przez cały czas jest kontakt ścieżka - ślizgacz
pozdrawiam
JD

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryczne”