V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Pytania i porady przed zakupem samochodu
Awatar użytkownika
bully
Volvo Fan
Posty: 2058
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 12:42
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1999
wiek: 34
Skąd jesteś?: Gora_Kalwaria
imię: Lukasz
Kontakt:

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: bully » 7 lip 2017, o 16:09

Remster pisze:Takie prawo że każde auto musi mieć OC. Kupujac auto sprowadzone z niemiec które stoi w komisie nie jest zarejestrowane ale OC musi mieć
Nie żartuj.

OC musisz mieć w chwili rejestracji samochodu. A nie jak stoi na podwórku jako (niezarejestrowany) krasnal ogrodowy - i nie ważne czy to podwórko za szopą u Zdzisia, czy plac przed komisem u Janusza.

Samochód niedopuszczony do ruchu (bo jeszcze/już nigdzie nie zarejestrowany) to OC nie musisz płacić a nawet jak bardzo chcesz to Ci jak psu na budę: W razie kolizji i tak płacisz ze swojej kieszeni, w razie kontroli policji - lawetka + cegiełka na zmniejszenie dziury budżetowej.

powwk pisze: Mówiłem ogólnie, chyba każdy samochód sprowadzony nie będzie.. a wcześniej jeszcze linków nie podał do nich.
Krajowy ma już OC - nie ma potrzeby wykupować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rutrap
Debeściak
Posty: 135
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:43
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 147KW
Rocznik: 2002
wiek: 37
Skąd jesteś?: Debica
imię: Artur
Lokalizacja: Dębica

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: rutrap » 7 lip 2017, o 17:02

https://sprzedajemy.pl/volvo-v40-t4-98- ... nr38774487" onclick="window.open(this.href);return false; - Coś takiego jest jeszcze, już chwile to ogłoszenie stoi, w sumie bardzo blisko mnie, minus to brak klimatyzacji, a przynajmniej ja jej nie widzę, niestety gość nie odbierał.

W poniedziałek kolega jedzie do Buska Zdroju i zabiorę się chyba razem z nim w związku z tym znalazłem z tamtych stron te dwa auta:
[edit]zarejestrowany w Polsce, zrobiony, rozrząd, ogólnie podobno bez rudej, zapewniał że nie uświadczę,
pus taki, że auto jeździ cały czas, rozbiony rozrząd, wymienione płyny, umówiłem się na poniedziałek[/edit]

Co myślicie o nich?

W Rzeszowie stoi też S60 z 2004 roku po przekładce z anglika w cenie 10 000zł, od 6 lat w kraju, jest sens?

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: ELI » 7 lip 2017, o 18:07

1.
Z minusów to jedynie przedni zderzak stracił blask,tak jak i lotka oraz świeci się poduszka powietrzna z powodu wymiany foteli na poliftowe,nie podłączone kostki.
bzdura, fotele w 98r mają poduchy wyzwalane mechanicznie, wychodzi na to, że przy uderzeniu bocznym nie będziesz chroniony... powód- polifrowe wyzwalane są impulsem elektrycznym.


dziwna sytuacja, inny zderzak, błąd poduszki (ciekawe która) i szyba czołowa... ogólnie auto bardzo ładne z konkretnym motorem, sprawdzić czy mocno walony- o ile walony i brać :mrgreen:



2.
autko typowo przygotowane do sprzedaży, na zdjęciach wygląda zacnie, poduchy amorów do wymiany... spalanie od 7L-10 w mieście :omg: qrwa, T4 na powietrzem napędzane


rutrap pisze:po przekładce z anglika w cenie 10 000zł, od 6 lat w kraju, jest sens?
zależy jak zrobiona przekładka

Awatar użytkownika
powwk
Turysta
Posty: 31
Rejestracja: 28 cze 2017, o 20:34
Model: v40
Silnik: 1.8 122
moc: 90kw
Rocznik: 2003
Skąd jesteś?: Poznan
imię: Radek

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: powwk » 7 lip 2017, o 18:33

bully pisze:
powwk pisze: Mówiłem ogólnie, chyba każdy samochód sprowadzony nie będzie.. a wcześniej jeszcze linków nie podał do nich.
Krajowy ma już OC - nie ma potrzeby wykupować.

???
Ja mówiłem tylko o lawecie. Nie rozpędzaj się. Chodziło mi tylko o to, że przecież samych sprowadzonych nie będzie kupował, krajowy może się też trafić a wtedy jest ona niepotrzebna.

Awatar użytkownika
bully
Volvo Fan
Posty: 2058
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 12:42
Model: V40
Silnik: B4184S
moc: 115KM
Rocznik: 1999
wiek: 34
Skąd jesteś?: Gora_Kalwaria
imię: Lukasz
Kontakt:

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: bully » 7 lip 2017, o 21:23

powwk pisze:
bully pisze:
powwk pisze: Mówiłem ogólnie, chyba każdy samochód sprowadzony nie będzie.. a wcześniej jeszcze linków nie podał do nich.
Krajowy ma już OC - nie ma potrzeby wykupować.

???
Ja mówiłem tylko o lawecie. Nie rozpędzaj się. Chodziło mi tylko o to, że przecież samych sprowadzonych nie będzie kupował, krajowy może się też trafić a wtedy jest ona niepotrzebna.
No i tu masz racje :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
rutrap
Debeściak
Posty: 135
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:43
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 147KW
Rocznik: 2002
wiek: 37
Skąd jesteś?: Debica
imię: Artur
Lokalizacja: Dębica

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: rutrap » 7 lip 2017, o 22:30

powwk pisze:Ja mówiłem tylko o lawecie. Nie rozpędzaj się. Chodziło mi tylko o to, że przecież samych sprowadzonych nie będzie kupował, krajowy może się też trafić a wtedy jest ona niepotrzebna.
Jasne ze samych sprowadzanych nie, ale przeglądam te auta już od dłuższego czasu i zauważyłem że jeśli krajowy to albo coś takiego: http://allegro.pl/volvo-v40-jedyne-taki ... ml#thumb/1" onclick="window.open(this.href);return false; piękne ale drogie (chociaż to sprawa dyskusyjna) albo szrot bo każdy tucze do końca. Tak zwykle bywa z dobrymi autami. Zdarzy się jakiś diesel albo automat ale mi diesel nie potrzebny a automatu się trochę boję bo podobno awaryjne.

Kilka nowych do oceny jeśli można:

http://allegro.pl/volvo-v40-lift-1-8-z- ... ml#thumb/2" onclick="window.open(this.href);return false; - w poniedziałek będę nie daleko od niego więc zaglądnę

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40 ... yXP3D.html" onclick="window.open(this.href);return false; - jak dla mnie trochę daleko mimo wszystko zastanawiam się czy jednak się nie skusić, kawałek drogi jest ale krajowy, w ciągłej eksploatacji, w miarę zadbany (pranie tapicerki zrobię sobie sam) więc może jednak? Może jest ktoś z Legnicy i może obejrzeć auto?

I jeszcze to: http://allegro.pl/volvo-v40-2002-lift-1 ... 68757.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Borysław
Volvo Fan
Posty: 4526
Rejestracja: 19 mar 2016, o 22:41
Model: Laguna 3
Silnik: F4RT
moc: 170
Rocznik: 2008
wiek: 37
Skąd jesteś?: Siechnice
imię: Robert
Lokalizacja: Siechnice

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: Borysław » 7 lip 2017, o 22:51

Pierwszy jest z innego forum.Gość wsadził w auto dużo kasy i czasu.

Drugie warto by obejrzeć, chociaż est mega wypucowane.Silnik nie był myty więc może właściciel kumaty i wie o co chodzi.
Z tyłu z prawej strony bardziej wyjechana kanapa co może świadczyć, że ktoś jeździł z dzieckiem w foteliku.
Lewy amor i poduszka świeżo wymieniona.
Gałka zmiany biegów jest bez opisu pozycji biegów ale nie jestem pewny czy tam to było.
Coś było na rzeczy, bo poduszka silnika jest na gumowej tulei a powinna tam siedzieć olejowa w tym roczniku.

Tego z Legnicy sobie odpuść, bo jest tyle do zrobienia, że nawet nie chce mi się wszystkiego wymieniać ;)
Obrazek

Moje Wozidełko
Poprzednie wozidło V40

Awatar użytkownika
rutrap
Debeściak
Posty: 135
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:43
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 147KW
Rocznik: 2002
wiek: 37
Skąd jesteś?: Debica
imię: Artur
Lokalizacja: Dębica

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: rutrap » 7 lip 2017, o 23:30

Lewy amor i poduszka świeżo wymieniona.
Gałka zmiany biegów jest bez opisu pozycji biegów ale nie jestem pewny czy tam to było.
Coś było na rzeczy, bo poduszka silnika jest na gumowej tulei a powinna tam siedzieć olejowa w tym roczniku.
Sorki, że pytam ale co mogło być na rzeczy? Możesz mi napisać konkretnie co sugerujesz? Auto po kolizji? Kolega, który ze mną pojedzie może zabrać ze sobą czujnik grubości lakieru, tylko czy to coś da? Jakie może mieć znaczenie brak opisu na gałce?

Awatar użytkownika
ELI
Administrator
Posty: 18930
Rejestracja: 29 kwie 2013, o 11:17
Model: v40
Silnik: Napędzany gnojówką
moc: Zajebiście srogo
Rocznik: 1900
wiek: 100
Skąd jesteś?: PLPL
imię: ELI
Kontakt:

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: ELI » 8 lip 2017, o 06:23

1.
najbardziej doinwestowane v40 w Polsce, nie ma tam półśrodków, był u nas na forum.



2.
perfekcyjnie obrobione fotki, wygląda ładnie,


3.
- wersja SUMMUM, fiu fiu :mrgreen:
- KINO SAMOCHODOWE AUDIO HIGH PERFORMANCE SOUND z nawigacją :omg:
- Kierownica regulowana w wielu płaszczyznach... czyli góra dół :lol1:
- AQS - System poprawy jakości powietrza... taaa :roll:
- DSTC - System dynamicznej kontroli trakcji
- EBA -układ wspomagania nagłego hamowania
- EBD-elektroniczny rozdział sił hamowania
- ESP
- EBA -układ wspomagania nagłego hamowania+ mocniejsze hamulce od fabrycznych
- Lusterka zewn. z oświetleniem podłoża
- Gniazdo 12V w bagażniku


qrwa ale on ma fantazję


to mnie rozjebało :laughingneqw:
Przednie fotele regulowane w wielu płaszczyznach (fotele projektowane przez najlepszych ortopedów)


dla tego wyposażenia kupiłbym :biggrin:
- Wycieraczka szyby tylnej


dla auta które więcej stoi niż jeździ, wcale nie jest lepiej.


4.
godny uwagi szerszeń, myślę, że warto mu się przyjrzeć

Awatar użytkownika
rutrap
Debeściak
Posty: 135
Rejestracja: 3 lip 2017, o 18:43
Model: V40
Silnik: B4204T5
moc: 147KW
Rocznik: 2002
wiek: 37
Skąd jesteś?: Debica
imię: Artur
Lokalizacja: Dębica

Re: V40 1.8, 122, 270 tyś. Co o tym myślicie?

Post autor: rutrap » 8 lip 2017, o 08:14

Jesli chodzi o najbardziej doinwestowane v40 w Polsce to nie podlinkowałem go żeby żeby go negować. Wręcz przeciwnie, nawet cena moim zdaniem rozsądna. Niestety nie mam tytle na auto. Podałem jako przykład, nie żebym był zainteresowany(tzn zainteresowany jestem ale nie mam funduszy ;)).

Kurcze Legnica wydawała mi się sensowna, a tu taki klops ehhh muszę się jeszcze wiele nauczyć.

Więc tak na poniedziałek zaplanowany jest ten z Staszów Rytwany, będę tam w okolicach to się mu przyjrzę, powiedzcie na co zwrócić już na miejscu uwagę? O co pytać, z raportu który sobie z vinu zamówiłem wyciągnąłem tylko że nie figuruje w żadnym kraju jako kradziony.

Jeśli się z nim nie uda to w planie jest jeszcze wypad do Łaskarzewa (4 z ostatnich, które podlinkowałem), rejestrowany w Polsce, może poprosić o jakieś dokładniejsze zdjęcia?
Z Łaskarzewa blisko jest jużdo tego: https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-v40 ... d8b2c22e73" onclick="window.open(this.href);return false; i tam też zajrzę, już go linkowałem i z tego co pamiętam pisaliście że wart uwagi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zanim kupisz Volvo”